2021. június 19.
Megjavította egyéni csúcsát Csóti Jusztina
Az FTC atlétája 100 méteren egy századot javított az eddigi legjobbján.

A június 19-20. között a bolgár városban, Stara Zagorában zajló atlétikai Csapat Európa-bajnokság szombati napján három FTC-atléta, Csóti Jusztina, Virovecz István és Máté Tamás volt érdekelt. A versenynap alaphangját rögtön a megnyitóünnepség után a borítóképünkön látható Csóti Jusztina adta meg, aki nemcsak megnyerte a 100 méteres versenyszámot, hanem új egyéni csúcsot is futott. Kiválóságunk 11.65-ös időeredménnyel ért célba, ezzel egy századot javított a májusi Budapest Bajnokságon elért legjobbjához képest.

A férfiaknál mezőnyében is egy ferencvárosi atléta, Máté Tamás képviselte a piros-fehér-zöld színeket, ő a 10.46-os eredményével harmadik lett, valamint beállította egyéni csúcsát. Férfi távolugrásban Virovecz István révén volt Fradi-érdekeltség, sportolónk 7.06 méteres eredménye a hetedik helyre volt elegendő.

A szombati versenynap utolsó futószámai a 4x100 méteres váltók voltak. Csóti Jusztina Kéri Bettina, Takács Boglárka és Sorok Klaudia társaságában itt is győzött, míg a férfiak 4x100-as váltójában – ahol Máté Tamás is indult – nem ment végig a bot.

A magyar csapat az első helyen áll a Csapat Európa-bajnokság szombati napja után. Folytatás vasárnap magyar idő szerint 14.50-től.

Bánóczi Kristóf 9. helyen zárt az U20-as atlétika EB-n

Atlétáink számára befejeződött a tallini Junior Európa-bajnokság, ahol két ifjú fradistának szurkolhattunk.

Herczeg György 9. lett az U20-as atlétika Eb-n

Gerelyhajítónk 67,91 métert dobott a döntőben, de mellette hármasugrónk, Bánóczi Kristóf is remekelt.

A világ idei legjobbjával Eb-döntős a fradista

Az FTC gerelyhajítója, Herczeg György a második helyen jutott a fináléba a tallinni U20-as Európa-bajnokságon.

Atlétáink helytálltak a világelittel szemben

Az idei Gyulai Memorial Nemzetközi Atlétikai Versenyen négy ferencvárosi sportoló indult.

Második és harmadik helyezések atlétáinktól

Középtávfutónk és ugrónk is dobogóra állhatott a hétvégi atlétikai versenyen.

Két magyar bajnoki címmel zárt a Ferencváros

Atlétáink a két arany mellett hét ezüst- és hat bronzérmet nyertek a debreceni Magyar Bajnokságon.

Huszák János megvédte magyar bajnoki címét!

Az FTC diszkoszvetője 63.31 méteres dobásával nyert a 126. Atlétika Magyar Bajnokságon.

Rangos magyar versenyen győzött az FTC gátfutója

A Fradi versenyzői négy éremmel zárták a 37. Honvéd Kupa Nemzetközi Atlétikai Versenyt.