2022. május 14.
Megkezdődött a csapatbajnokság elődöntője
Az FTC atlétái a szombati nap után a harmadik helyen állnak. Vasárnap jön a folytatás!

Május 14-én, szombaton kezdetét vette a két napon és két helyszínen átívelő Atlétikai Magyar Csapatbajnokság. A nyugati elődöntőnek a győri Olimpiai Sportpark, a keleti elődöntőnek a Miskolci Atlétikai Centrum adott otthont. A címvédő Ferencváros sportolóinak Győrben volt jelenése.

A nyitó versenynap első dobogós helyezését Herczeg György érte el, aki második lett a férfi gerelyhajítók döntőjében. Férfi távolugrásban ketten is felállhattka a képzeletbeli dobogóra - mint ismert, a Csapatbajnokság során nem érmeket, hanem pontokat osztanak a versenyszámokban elért helyezésekért -, Pap Kristóf első, Bánóczi Kristóf második lett. Ezt követően a futók időfutamai következtek: 400 méter gáton Kalácska Áron második, 100 méteren Máté Tamás első, 400-on pedig Máté Tamás első, Molnár Attila második, Ajide Dániel pedig harmadik lett. A nap zárásaként a férfi 4x100-as váltó zárt másodikként.

A nap végén az összesített eredmény alapján a címvédő FTC 276.5 ponttal jelenleg a harmadik, biztos továbbjutó helyen áll.

A csapatbajnokság elődöntői vasárnap folytatódnak.

Csóti és Molnár az olimpiai részvételért küzd váltóban

Olimpiai kvalifikációs versenyen vesz részt Csóti Jusztina és Molnár Attila.

Exkluzív riport a Fradi vb-hősének otthonából

Atlétánk, Molnár Attila Balatonfüreden tartott emlékezetes kirándulást a FradiMédia stábjának - VIDEÓ

Bronzérmek a korosztályos Dobó Magyar Bajnokságról

A Takács testvérek diszkoszvetésben állhattak fel a dobogó harmadik fokára.

Klasszisunk és tanítványa: fél év és már három ob-arany

Atlétánk, Solymári Máté edzéseit Kazi Tamás irányítja, a páros pedig remekelt az elmúlt hónapokban - VIDEÓ

Herczeg György kilencedik lett a Dobó Európa Kupán

Az FTC fiatal gerelyhajítója az A-döntőben volt érdekelt.

Molnár Attila ötödik a fedettpályás vb-n 400 méteren

Futó atlétánk kiválóan teljesített a glasgowi fedettpályás világbajnokságon.

Sas Sándor ezüstérmes lett az ob-n

A Fekvenyomó Magyar Bajnokságon remekelt sprotolónk.

Molnár országos csúccsal döntős a fedettpályás vb-n!

Atlétánk ott lesz a 400 méter fináléjában Glasgowban, méghozzá a harmadik legjobb idővel.