Kazahsztánban rendezték a paraerőemelők világbajnokságát, amelyen az FTC-t kiválóságunk, Sas Sándor képviselte. Sportolónk még hétfőn, az utolsó átmozgató edzésén sajnálatos sérülést szenvedett, de ennek ellenére az orvosok segítségével az utolsó pillanatig mindent megtett, hogy ott lehessen a 107 kilogrammos súlycsoport mezőnyében a csütörtöki versenynapon.
"Minden idők legnagyobb paraerőemelő világbajnokságán 79 ország 490 sportolója vett részt. Sajnos nekem vissza kellett lépnem a versenyzéstől, mert az utolsó átmozgató edzésen megsérült a bal vállam, ez pedig nem jött rendbe. Két napja a bal karomat még fel sem tudtam emelni... Ma már jobb volt a helyzet, az utolsó pillanatig bíztam benne, hogy el fogok tudni indulni. Sajnos nem tudtam, mert a bemelegítéskor a 40 kg is nehézséget okozott. Az egyik kitűzött célom, a súlycsoportváltás megtörtént, 104,69 kilogrammal mérlegeltem. Köszönöm mindenkinek a biztatást és szurkolást! Köszönöm edzőm, Dr. Fritz Péter kitartó munkáját, szeretett klubom, a Ferencvárosi Torna Club támogatását, és Faragó Péter szövetségi kapitánynak, hogy segített itt Kazahsztánban" - nyilatkozta közösségi oldalán Sas Sándor.
Az FTC Európa-bajnoka és Európa-csúcstartója egy századra volt egyéni csúcsától.
Két Gyémánt Liga-verseny után öt napot a Népligetben készül kiváló atlétánk, akit terveiről kérdeztünk.
Tomaschof Kata szép sikert ért el a múlt hétvégi eseményen.
Hét sportoló képviselte az FTC-t az U20-as magyar válogatott lengyelországi versenyén.
Fradista létszámrekord a szezon első korosztályos válogatott versenyén Lengyelországban.
Az FTC Eb-győztes sprintere a Gyémánt Liga marokkói állomásán remekelt.
Európa-bajnok és világbajnoki bronzérmes atlétánk a Gyémánt Liga második állomásán állt rajthoz 400 méteren.
Férfi 4x1500 méteres váltónk az első, míg mindkét 4x200 méteres váltónk harmadik lett a Magyar Bajnokságon.