2020. szeptember 6.
Összetett 3. hely az Atlétika Csapatbajnokságon
Az Atlétika Csapatbajnokság második napján is remekeltek atlétáink, és végül összetett dobogót szereztek.

Ezen a hétvégén rendezték a 2020-as Atlétikai Csapatbajnokságot, amelyen a Ferencváros sportolói is érdekeltek voltak. A szombati nap eredményeiről itt számoltunk be. A második versenynapon az első ferencvárosi érdekeltségű verseny a női félmaraton volt, ahol Csáki Enikő a 10. helyen végzett.

Női 100 méter gáton Edőcs Fanni Andrea a 4. helyen, míg Gődény Pálma a 11. helyen zárt. Goschi Anna magasugrásban az 5. helyen végzett, míg Karkiss Léna a 10., Wéber Csenge Fanni pedig 12. lett.

Férfi hármasugrásban születtek meg a nap első ferencvárosi érmei, ugyanis kettős győzelmet aratott a Fradi két atlétája, Pap Kristóf lett az első, míg Galambos Tibor a második. Rajtuk kívül a további két, ferencvárosi színekben versenyző sportolónk is remekül zárt. Bánhidi Bence éppen, hogy lecsúszott a dobogóról és lett negyedik, míg Prekli Zoltán a hatodik helyen zárt. 110 méter gáton Pap Kristóf 5. lett, míg Galambos Tibor és Varga Dániel a 7. és 8. helyen fejezte be a versenyt.

A férfi 800 méteres síkfutásban Kazi Tamás a második helyen futott be, míg Varga Lőrinc Mihály a 8. lett. Herczeg György 63.18 méteres, egyéni csúcsot dobott, amivel az 5. helyen zárt férfi gerelyhajításban. Férfi diszkoszvetésben is ferencvárosi győzelem született Huszák János révén. Női távolugrásban Gődény Pálma a 7. helyet szerezte meg.

Női 200 méter síkfutásban Nagy Vanessza Noémi bronzérmet szerzett, míg Csóti Jusztina 6. lett. A férfiaknál Máté Tamás győzött a távon, Szabó László pedig 16. lett. A 4x 400 méteres női váltóban a Király Adél, Edőcs Fanni Andrea, Torma Evelin Abigél, Papadopulu Phaedra összetételű csapatunk a 6. helyen végzett. Ugyanezen a távon a férfiak Varga Dániel, Tarlukács Ádám, Varga Lőrinc Mihály, Kazi Tamás összetételű váltója 3.helyen végzett. A kétnapos Atlétikai Csapatbajnokságon az  eredmények összesítése után a Ferencváros a 3. helyen végzett.

Női 4x400 méter

11. Király Adél, Edőcs Fanni Andrea, Torma Evelin Abigél, Papadopulu Phaedra, 4.03.66

Férfi 4x400 méter

4.FTC „A”,Varga Dániel, Tarlukács Ádám , Varga Lőrinc Mihály, Kazi Tamás, 3.18.39
10.FTC „B”, Kovács Dániel, Vágó András, Illovszky Dániel, Krisztián Bence, 3.25.41

Bronzérmek a korosztályos Dobó Magyar Bajnokságról

A Takács testvérek diszkoszvetésben állhattak fel a dobogó harmadik fokára.

Klasszisunk és tanítványa: fél év és már három ob-arany

Atlétánk, Solymári Máté edzéseit Kazi Tamás irányítja, a páros pedig remekelt az elmúlt hónapokban - VIDEÓ

Herczeg György kilencedik lett a Dobó Európa Kupán

Az FTC fiatal gerelyhajítója az A-döntőben volt érdekelt.

Molnár Attila ötödik a fedettpályás vb-n 400 méteren

Futó atlétánk kiválóan teljesített a glasgowi fedettpályás világbajnokságon.

Sas Sándor ezüstérmes lett az ob-n

A Fekvenyomó Magyar Bajnokságon remekelt sprotolónk.

Molnár országos csúccsal döntős a fedettpályás vb-n!

Atlétánk ott lesz a 400 méter fináléjában Glasgowban, méghozzá a harmadik legjobb idővel.

Molnár Attila elődöntős a fedettpályás vb-n

A Glasgowban zajló viadalon atlétánk 400 méteren futamgyőztesként jutott tovább.