2019. augusztus 27.
Tíz érem három rangos versenyen
Atlétika szakosztályunk utánpótlás sportolói három korosztályban is kiváló hétvégét zártak.

A versenyhétvége már pénteken, az albertirsai Újonc Összetett Bajnokságon megkezdődött az FTC atlétái számára. A fiúk A-döntőjében Csúri Bálint 1418 pontos új egyéni csúccsal nyert, míg a második Kiss Mátyás lett 1247 pontos, szintén új egyéni csúcsával. A C-döntőben Herczeg Attila szintén a dobogó legfelső fokára (1789 pont, egyéni csúcs) állhatott fel. A lányoknál is született egy ferencvárosi érem, miután Huszti Léna 1566 pontos egyéni legjobbjával bronzot szerzett.

Szombaton és vasárnap az ifjúsági és junior korosztály Magyar Liga Döntőjét rendezték Budapesten, a Lantos Mihály Sportközpontban. Az ifjúságiaknál a távolugró Hellenpárt Gábor és magasugró Karkiss Léna egyaránt bronzéremmel zárt. Az idősebb korosztályban Haufe Rajmund 100 és 200 méteren nem talált legyőzőre, a lányok 100 méteres gátfutó számában Ley Fanni (a képen jobbra) második, Gődény Pálma pedig harmadik lett.

Az FTC szakosztálya a három versenyen összesen 10 érmet, négy aranyat, két ezüstöt és négy bronzot szerzett.

3. Atlétikai Ifjúsági Magyar Liga Döntő, Budapest
FIÚ
100 m: 7. Berek András
200 m: 5. Berek András, 8. Vágvölgyi Csaba Rezső)

100 m: 1. Haufe Rajmund (11.00)
200 m: 1. Haufe Rajmund (22.26, egyéni csúcs)
800 m: 5. Vasali Dávid
1500 m: 4. Vasali Dávid
Magasugrás: 5. Smelka Károly Richárd, 7. Koi Márk (1.75, egyéni csúcsbeállítás)
Hármasugrás: 6. Smelka Károly Richárd (12.85 m, egyéni csúcsbeállítás)
NŐI
100 m: 6. Kuti Nikolett
200 m: 6. Kuti Nikolett
100 m gát: 2. Ley Fanni, 3. Gődény Pálma
Távolugrás: 4. Gődény Pálma
Gerelyhajítás: 5. Borostyánkői Dorottya (36.96 m, egyéni csúcs)

Albertirsa Újonc Összetett Bajnoksága
FIÚ
Újonc, négypróba
A-döntő: 1. Csúri Bálint (1418 pont, egyéni csúcs), 2. Kiss Mátyás (1247 pont, egyéni csúcs)
C-döntő: 1. Herczeg Attila (1789 pont, egyéni csúcs)
LÁNY
A-döntő: 3. Huszti Léna (1566 pont, egyéni csúcs), 4. Francisco-Lucas Laura (1240 pont, egyéni csúcs)

Csóti és Molnár az olimpiai részvételért küzd váltóban

Olimpiai kvalifikációs versenyen vesz részt Csóti Jusztina és Molnár Attila.

Exkluzív riport a Fradi vb-hősének otthonából

Atlétánk, Molnár Attila Balatonfüreden tartott emlékezetes kirándulást a FradiMédia stábjának - VIDEÓ

Bronzérmek a korosztályos Dobó Magyar Bajnokságról

A Takács testvérek diszkoszvetésben állhattak fel a dobogó harmadik fokára.

Klasszisunk és tanítványa: fél év és már három ob-arany

Atlétánk, Solymári Máté edzéseit Kazi Tamás irányítja, a páros pedig remekelt az elmúlt hónapokban - VIDEÓ

Herczeg György kilencedik lett a Dobó Európa Kupán

Az FTC fiatal gerelyhajítója az A-döntőben volt érdekelt.

Molnár Attila ötödik a fedettpályás vb-n 400 méteren

Futó atlétánk kiválóan teljesített a glasgowi fedettpályás világbajnokságon.

Sas Sándor ezüstérmes lett az ob-n

A Fekvenyomó Magyar Bajnokságon remekelt sprotolónk.

Molnár országos csúccsal döntős a fedettpályás vb-n!

Atlétánk ott lesz a 400 méter fináléjában Glasgowban, méghozzá a harmadik legjobb idővel.