2023. május 25.
Új országos csúcs Csóti Jusztináéktól!
Kiváló atlétánk a magyar válogatott váltó tagjaként volt részese 4x100 méteres távon a rekorddöntésnek.

A hétvégén Budapesten rendezték meg az atléták 49. Paulinyi Jenő Emlékversenyét, amelyen az FTC atlétika szakosztálya is igen népes küldöttséggel képviseltette magát.

A ferencvárosi sportolók eredményei közül kiemelkedik Csóti Jusztináé: kiváló rövidtávfutónk a magyar A válogatott tagjaként állt rajthoz a 4x100 méteres időfutam mezőnyében Kerekes Gréta, Takács Boglárka és Kocsis Anna Luca társaságában, a váltó pedig nem csak hogy megnyerte a versenyszámot, de 43,58 másodperces idővel új országos csúcsot értek el, megdöntve a korábbi, 2018-as, 44,03 másodperces rekordot!

Szintén aranyéremmel térhetett haza a versenyről a hármasugrásban diadalmaskodó közel harmincszoros magyar bajnok klasszisunk, Galambos Tibor, valamint a férfi 200 méteren győztes Molnár Attila. Utóbbi versenyszámban a bronzérem is FTC-sportolóé, név szerint Enyingi Patriké lett.

Nem maradtunk dobogós helyezések nélkül az utánpótlás korosztályokban sem: férfi junior diszkoszvetésben Takács Zsombor ünnepelhetett aranyérmet, míg ugyanebben a versenyszámban a serdülőknél Takács Nimród második lett. Hármasugrásban a serdülő fiúknál is ferencvárosi győzelem született, Nagy Alex révén, míg a lányoknál Francisco-Lucas Laura nyakába ezüstérem került.

Utóbbi versenyzőnk a hétvége másik megmérettetésén, a Bonyhádi Felkészülési és Utánpótlás Liga versenyen is érintett volt, ahol a női ifjúsági/junior korosztály távolugró számában győzni tudott. Távolugrásban a felnőtt nőknél is ferencvárosi győzelem született, ott Endrész Klaudia örülhetett.

Csóti és Molnár az olimpiai részvételért küzd váltóban

Olimpiai kvalifikációs versenyen vesz részt Csóti Jusztina és Molnár Attila.

Exkluzív riport a Fradi vb-hősének otthonából

Atlétánk, Molnár Attila Balatonfüreden tartott emlékezetes kirándulást a FradiMédia stábjának - VIDEÓ

Bronzérmek a korosztályos Dobó Magyar Bajnokságról

A Takács testvérek diszkoszvetésben állhattak fel a dobogó harmadik fokára.

Klasszisunk és tanítványa: fél év és már három ob-arany

Atlétánk, Solymári Máté edzéseit Kazi Tamás irányítja, a páros pedig remekelt az elmúlt hónapokban - VIDEÓ

Herczeg György kilencedik lett a Dobó Európa Kupán

Az FTC fiatal gerelyhajítója az A-döntőben volt érdekelt.

Molnár Attila ötödik a fedettpályás vb-n 400 méteren

Futó atlétánk kiválóan teljesített a glasgowi fedettpályás világbajnokságon.

Sas Sándor ezüstérmes lett az ob-n

A Fekvenyomó Magyar Bajnokságon remekelt sprotolónk.

Molnár országos csúccsal döntős a fedettpályás vb-n!

Atlétánk ott lesz a 400 méter fináléjában Glasgowban, méghozzá a harmadik legjobb idővel.