2020. augusztus 9.
Újra pazarul szerepeltek atlétáink az OB-n
Vasárnap négy, összességében hét aranyérmet hoztak haza a Fradi sportolói az Atlétikai Magyar Bajnokságról.

A szombati remeklés után vasárnap is kiváló eredményeket értek el a Ferencváros atlétái a 125. magyar bajnokságon.

Galambos Tibor és Máté Tamás duplázott, azaz szombat után vasárnap is aranyérmet nyert. Előbbi férfi hármasugrásban, utóbbi férfi 200 méteren győzött. Szintén nem talált legyőzőre Nagy Vanessza, aki női 200 méteren diadalmaskodott. Sőt, ugyanebben a számban az ezüstérem is fradistáé lett, Csóti Jusztina hozta a mieinknek a második helyet.

Két másik fradista is az élmezőnyben végzett férfi hármasugrásban: Prekli Zoltán a negyedik, Bánhidi Bence az ötödik lett.

Gődey Pálma a kilencedik helyet érte el női távolugrásban.

A nap zárásaként női 400 méteren az FTC a negyedik helyet szerezte meg (Király Adél, Csóti Jusztina, Papadopulu Phaedra, Nagy Vanessza).

A slusszpoén még hátra volt. Férfi 400 méteren a Tarlukács Ádám, Kazi Tamás, Enyingi Patrik, Szabó László négyes az első helyen futott be.

A mieink B-csapata (Varga Dániel, Vágó András, Csóti Dániel, Krisztián Bence) a hetedik lett.

125. Atlétikai Magyar Bajnokság, az FTC sportolóinak eredményei (2. nap)

Férfi 4X400

1. FTC (Tarlukács Ádám, Kazi Tamás, Enyingi Patrik, Szabó László)

7. FTC "B" (Varga Dániel, Vágó András, Csóti Dániel, Krisztián Bence)

Női távolugrás

9. Gődey Pálma

Női 4X400

4. FTC (Király Adél, Csóti Jusztina, Papadopulu Phaedra, Nagy Vanessza)

Újabb pazar egyéni csúcs és aranyérem a fradistától

Atlétánk, Herczeg György 70 méter fölé repítette a gerelyt, ezzel megnyerte a rangos váci viadalt.

Két ugrószám is ferencvárosi aranyéremmel zárult

A tatabányai serdülő és újonc atlétikai bajnokságon hat éremmel zártak a ferencvárosi sportolók.

Tökéletes szezonzárás: négy Szuper Liga-aranyérem!

Máté Tamás, Pap Kristóf, Huszák János és Csóti Jusztina is felállhatott a dobogó legmagasabb fokára.

Magyarország legerősebb és legjobb csapata a Fradié!

„Ha minden klub egyedül indult volna, akkor toronymagasan megnyerjük a Csapatbajnokságot” – INTERJÚ

Összetett 3. hely az Atlétika Csapatbajnokságon

Az Atlétika Csapatbajnokság második napján is remekeltek atlétáink, és végül összetett dobogót szereztek.

Szép eredmények a csapatbajnokság első napján

Máté Tamás férfi 100 és 400 méteren, míg Virovecz István férfi távolugrásban végzett az első helyen.

„Minden idők legerősebb Fradija döntőzik”

Atlétika szakosztályunk nagy reményekkel vág neki a hétvégi Csapatbajnokság döntőjének.

Egyéniben és váltóban is szárnyaltak magyar bajnokaink

Két ugrószámban és gerelyhajításban is fradista nyert • Nagy Vanessza ismét remekelt – VIDEÓK!