2023. szeptember 11.
Megvan a bravúr! Bronzérmes az FTC a Csapatbajnokságon
Atlétáink a szombati remek szereplés után vasárnap tovább remekeltek a CSB-n.

A hétvégén a budapesti Lantos Mihály Sportközpontban rendezték meg az Atlétika Csapatbajnokság döntőjét. Az FTC versenyzői az első, szombati napon kiválóan teljesítettek és a bravúros harmadik helyen fordultak a záró napra.

Vasárnap három első helyezéssel zártunk. Kocsis Kata 3000 méter akadályon, Pap Kristóf távolugrásban, míg vb-induló és magyar csúcstartó sprinterünk, Molnár Attila 400 méteren nyert.

A hármasugrásban szombaton győztes Galambos Tibor távolugrásban második lett, a női 4x400 méteres váltónk pedig a harmadik helyen ért célba. Rajtuk kívül több versenyzőnk is pontszerző pozícióban végzett, így a Ferencváros összesen 475 pontot szerzett. Ezzel pedig megtartottuk a helyezésünket és megszereztük a parádés bronzérmet.

„Rendkívül büszke vagyok az egész csapatra. Szinte erőn felül teljesítettünk az egész verseny során. Szépen versenyzett mindenki, az utánpótlás korú atlétáink pedig bebizonyították, hogy itt a helyük a Ferencvárosban. Amit nagyon szerettünk volna, azt sikerült megvalósítani. Azt ki kell emelnem, hogy a két csapat, aki megelőzött minket, jóval nagyobb költségvetéssel dolgozik, mint mi, ugyanakkor azért is parádés a teljesítményünk, mert akiket megelőztünk, közöttük is vannak olyanik, akik szintén nagyobb kerettel gazdálkodhatnak. Nagyon szépen köszönöm a versenyzőknek és az edzőknek a hétvégi profizmust és a nagyszerű teljesítményeket” – mondta a verseny után szakosztályvezetőnk, Vágóné Solti Mária.

Az FTC bajnoka tesitanárként szerez örömet gyerekeknek

Atlétánkkal, Guba Liliánával interjúztunk volna, amikor megjelent magyar bajnok klubtársa, és… - VIDEÓ!

Molnár Attila ötödik a Gyulai István Memorialon

Az FTC versenyzője 400 méteren szerepelt.

Magyar válogatott siker FTC-sportolókkal a keretben

Az U18-as atlétikai válogatottban négy ferencvárosi sportoló eredménye is kellet az értékes éremhez.

FTC-sikerek az atlétika-ob második napján

Molnár Attila és Szabó László aranyéremmel zárt.

Berobbantak atlétáink az ob-n: rögtön négy FTC-arany!

Sportolóink a Magyar Bajnokság első napján összesen hét érmet, köztük négy aranyat és három ezüstöt nyertek.

Bronzérem az U20-as atlétikai viadalon

A magyar csapatból a fiúk és a lányok is a 3. helyen végeztek.

Remekeltek atlétáink az U18-as ob-n

Egy arany-, két ezüst- és két bronzérmet nyertek fiataljaink az országos bajnokságon.