2022. január 7.
A legjobbak között az FTC egyik sikerszakosztálya
Birkózóink a három legeredményesebb egyesület között zártak 2021-ben. • Neves klubokat is megelőztünk.

Rendkívül eredményes 2021-es évet zárt a Ferencvárosi Torna Club birkózó szakosztálya. A felnőtt és több utánpótlás korosztályban is számos magyar bajnoki címet és válogatóversenyt nyertek a kötött- és szabadfogásban, a női mezőnyben és a strandbirkózó versenyeken induló fradisták. Nemzetközi szinten többek között Muszukajev Iszmail az ötödik helyen végzett a szabadfogásúak 65 kg-os súlycsoportjában a tokiói olimpián és a magyar szövetségnél az év legjobb szabadfogású versenyzőjévé választották. Váncza István U23-as Európa-bajnoki címet nyert, Szabados Noémi junior Eb-ezüsttel gazdagodott, míg a kadet Gombos Alex világbajnoki bronzérmes lett, de több értékes pontszerző helyezést is elértünk számos rangos külföldi viadalon.

A Magyar Birkózó Szövetség az év végén ismét összeállította a 2021-es egyesületi rangsort, amelyen az FTC megannyi sikerének köszönhetően összesen 1451,5 pontot szerzett, amellyel a remek harmadik helyen zárt a 86 klubot felsorakoztató mezőnyben. Szakosztályunk többek között olyan nagy múltú egyesületeket előzött meg, mint a Csepel, az Újpest, a Vasas és a Cegléd. A teljes listát ITT nézheti meg.

Gyertyagyújtással emlékezünk Széles Józsefre

December 30-án, csütörtökön 17 órától az Építők csarnoknál gyertyagyújtással emlékezünk távozó legendánkra.

Az év utolsó versenyein is több bajnokunk lett

A birkózók kadet országos bajnokságán, illetve az egyetemisták magyar bajnokságán is örülhettünk aranyéremnek.

Újabb korosztály, újabb fradista magyar bajnok

Arany- és bronzérmet is szereztek utánpótlás birkózóink a zalaegerszegi országos bajnokságon.

Egy aranyat és két ezüstöt szereztünk Orosházán

Birkózóink remekül szerepeltek a hétvégi országos bajnokságon, ahonnan három éremmel tértek haza.

Három egyéni arany mellett csapatban is tarolt a Fradi

Serdülő szabadfogású birkózóink kiválóan szerepeltek a korosztály országos bajnokságán.

Kismóni Móric 5. lett a korosztályos vb-n

Az FTC versenyzője bár vezetett a bronzmeccsen, végül alulmaradt szerb riválisával szemben.