2021. február 15.
Legyőzte a vb-bronzérmest, aranyat nyert a fradista
Váncza István több nagy skalpot is szerzett a tatai nemzetközi felkészülési birkózó versenyen.

Rangos, nemzetközi kötöttfogású birkózó versenyt rendeztek Tatán a hétvégén. Az FTC három súlycsoportban, négy versenyzővel indult a viadalon.

A legjobb eredményt a 67 kilogrammosok között szereplő Váncza István (a képen a dobogó tetején) érte el, aki aranyérmes lett. A Ferencváros junior világbajnoki és Európa-bajnoki bronzérmes birkózója több nagy skalpot is begyűjtött. Legyőzte többek között a szerbek két ászát, az U23-as Eb-ezüstérmes Nagy Szebasztiánt, a döntőben pedig a vb-harmadik Nemes Mátét. Utóbbit a fináléban, az utolsó tíz másodpercben elért mögé kerüléssel győzte le.

A másik három fradista közül Kismóni Móric (82 kg) ötödik, míg Bak Gergely (77 kg) és Dömök Péter (82 kg) nyolcadik lett.

(Fotó: Magyar Birkózó Szövetség)

Kötöttfogású Nemzetközi Felkészülési Verseny, Tata
67 kg: 1. Váncza István
77 kg: 8. Bak Gergely
82 kg: 5. Kismóni Móric, 8. Dömök Péter

Fradista finálé döntött az Eb- és vb-indulásról

Birkózó szakosztályunk egy arany-, egy ezüst- és két bronzéremmel zárta a kadet válogatóversenyt.

Két fradista is megnyerte az Eb-válogatót

Az FTC serdülő birkózói tíz éremmel zárták a korosztály első idei hazai versenyét.

Fradista ezüstérem a rangos bolgár versenyről

Az FTC birkózója, Szabados Noémi második lett a plovdivi nemzezköti viadalon.

Olimpiai kvótás, vb-bronzérmesünk ott lesz az Eb-n

Az FTC birkózója, Muszukajev Iszmail is indul az áprilisi, lengyelországi kontinensviadalon.

Birkózónk nagyot küzdött, de nem lett meg a kvóta

Az FTC birkózója, Szabados Noémie a selejtezőben búcsúzott a budapesti olimpiai kvalifikációs tornán.

Végső útjára kísérték Kruj Ivánt

Kruj Iván, az FTC egykori birkózója, edzője, vezetőedzője, szakosztályvezetője életének 87. évében hunyt...

A Fradi magyar bajnoka is harcolhat az olimpiáért

Birkózónk, Szabados Noémi is indul a márciusi, budapesti olimpiai kvalifikációs tornán.