2019. augusztus 28.
Búcsúzik a világbajnok – visszavonul Bácsi Péter
Befejezi pályafutását a kétszeres világ- és Európa-bajnok, olimpiai ötödik helyezett Bácsi Péter - VIDEÓ!

Egy korszak lezárult - a Magyar Birkózó Szövetség hivatalosan bejelentette, hogy befejezi aktív pályafutását a kétszeres világ- és Európa-bajnok, olimpiai ötödik helyezett Bácsi Péter. A Ferencváros klasszisa 2018 októberében sok fradista és magyar szurkoló szívét megdobogtatva hazai környezetben, a budapesti vb-n szerezte meg pályafutása második világbajnoki aranyérmét, idén januártól már amolyan "játékos-edzőként" dolgozott a magyar kötöttfogású válogatott mellett, júniusban pedig fontos új feladatot kapott: a Magyar Birkózó Szövetség szakmai bizottságának vezetőjének nevezték ki.

A Fradi kiválósága nem távolodik el a birkózástól, és szeretett klubjától sem, ám versenyzőként a jövőben már nem láthatjuk viszont a szőnyegen. Bácsi Péter az alábbi videóban búcsúzik pályafutásától és a szurkolóktól:

Köszönünk mindent, és további sok sikert kívánunk, Peti!

Bácsi Péter
Született: 1983. május 15.
Klubja: Ferencváros
Sportága: birkózás
Szakága: kötöttfogás
Legjobb eredményei: kétszeres világbajnok (2014 – Taskent, 2018 – Budapest), kétszeres Európa-bajnok (2008 – Tampere, 2014 – Vantaa), kétszeres olimpiai ötödik (2008 – Peking, 2016 – Rio de Janeiro), Eb-ezüstérmes (2011 – Dortmund), Eb-bronzérmes (2010 – Baku)

 

Cikkajánló

A fiúkkal birkózó lány, aki nemzetközi aranyat nyert

Birkózónk, Szabó Franciska korosztálya egyik legjobbja és ha kell, a tesóját is két vállra fekteti - VIDEÓ!

40 évet várt a vb-aranyra, a Fradi pedig segített neki

Birkózónknak, Fábiánt Tamásnak olimpiai bajnok klasszisunk és az FTC fiataljai is segítettek - VIDEÓ!

11 év után lett csapatbajnok az FTC

A birkózók NB I-es csapatbajnokságában mindenkit maga mögé utasított az FTC-MVM.

Három magyar bajnokunk lett az U23-asok között

A Ferencváros utánpótlás birkózói két korosztály országos bajnokságán versenyeztek.

Váncza a nyolcaddöntőig jutott a világbajnokságon

A 72 kg-ban versenyző birkózónk nem bírt dél-koreai riválisával a zágrábi vb-n.

Szabados kikapott, így kiesett a vb-n

Birkózónk vígaszágra jutott a zágrábi világbajnokságon, de 6-2-re kikapott az ukrán Szkobelszkától.

Szabados a nyolcaddöntőben búcsúzott

A 68 kg-ban versenyző birkózónk nem bírt japán riválisával a horvátországi világbajnokságon.

Muszukajev Iszmail kilencedik lett a világbajnokságon

Világ- és Európa-bajnok birkózónk a vigaszágra került, ott kikapott az első meccsén.

close
Facebook Youtube Instagram TikTok
Viber Spotify Linkedin