2019. április 2.
Fiatalok nemzetközi és hazai sikerei
Utánpótlás birkózóink összesen nyolc érmet nyertek két rangos hétvégi versenyen.

A hétvégén két utánpótlás birkózóversenyen is szurkolhattunk a fradistákért. Dorogon a junior kötöttfogásúak IX. Fekete Gyémánt Kupáján öt versenyzőnk indult. A 67 kilós Váncza István és a 72 kilós Bak Gergely kiváló birkózással aranyérmes lett, míg a 82 kilogrammban induló Dömök Péter bronzéremmel zárta a rangos nemzetközi viadalt.

Zalaegerszegen a Diák I-es kötöttfogású Országos Bajnokságon mind az öt birkózónk érmes lett! A 85 kilós László Koppány Simon aranyat nyert, a döntőben ráadásul klubtársát, Varga Ágostont győzte le. Toplak Zalán (50 kg) ezüst-, Mizsei Bátor Gábor (32 kg) és Hegyi Aladár (54 kg) pedig bronzérmet szerzett.

Értékes érmek a rangos utánpótlás-versenyről

Az FTC fiatal birkózói kiválóan szerepeltek a zentai nemzetközi viadalon.

Búcsúzik a világbajnok – visszavonul Bácsi Péter

Befejezi pályafutását a kétszeres világ- és Európa-bajnok, olimpiai ötödik helyezett Bácsi Péter - VIDEÓ!

Világbajnoki búcsú a negyeddöntőben

Junior magyar bajnok birkózónk, Szabados Noémi számára a legjobb nyolc között ért véget a korosztályos vb.

Bácsi Péter fontos új feladatokat kapott

Kétszeres világbajnok birkózónk lett a Magyar Birkózószövetség szakmai bizottságának vezetője.

Szabados Noémi bronzérmes a junior Eb-n!

Tehetséges versenyzőnk az utolsó pillanatban befejezett akcióval győzött 3-2-re a kisdöntőben.

Nem sikerült az éremszerzés

Váncza István kettő, Bak Gergely egy győzelmet aratott a spanyolországi junior Eb-n.

Aranydömping és két döntős csapat a hétvége mérlege

Birkózó szakosztályunk összesen öt arannyal és egy-egy ezüst, illetve bronzzal zárta a hétvégi versenyeket.