2023. május 13.
Három arany a birkózó országos bajnokságról
Szabados Noémi, Mizsei Zoltán Máté és Muszukajev Iszmail is győzni tudott a szombati, budapesti versenyen.

Az FTC szervezésében, 196 birkózó részvételével rendezték meg szombaton a birkózók országos bajnokságát a csepeli KIMBA Sportcsarnokban. A rendező klub három aranyérmet nyert az egynapos viadalon: férfi szabadfogásban, a 61 kilogrammosok között Mizsei Zoltán Máté, a 74 kilósok mezőnyében pedig Muszukajev Iszmail lett a legjobb. A nők között Szabados Noémi diadalmaskodott. A férfi kötöttfogású csapatversenyben az FTC 17 ponttal harmadik lett, a női csapatversenyben 12 ponttal szintén bronzérmesek lettünk, míg szabadfogásban az összetett pontverseny második helyén végeztünk.

A versenyzők, az edzők, a kísérők és a szurkolók mellett az eseményt megtisztelte jelenlétével Bacsa Péter, az MBSZ ügyvezető alelnöke, Nyíri Zoltán, az FTC ügyvezető alelnöke, Szilágyi János, a Szigetmobil Kft. ügyvezető igazgatója, Sike András, olimpiai bajnok, az FTC birkózószakosztályának vezetője, Ancsin László, az MBSZ főtitkára, Bácsi Péter, az MBSZ szakmai igazgatója, Lőrincz Tamás, olimpiai bajnok, a KIMBA szakmai igazgatója, Vatai László, a Budapesti Birkózószövetség elnöke, valamint az olimpiai bajnok Repka Attila.

Elnöki elismerő oklevél Eb-ezüstérmes birkózónknak

László Koppány Simon az U23-as Európa-bajnokságon állhatott fel a dobogó második fokára.

Váncza István bronzérmet nyert a rangsorversenyen

Szabados Noémi után újabb birkózónk állhatott dobogóra a rangos budapesti nemzetközi versenyen.

Szabados Noémi ezüstérmes a WWU rangsorviadalán

Birkózónk a BOK-csarnokban végzett a második helyen.

Aranyéremmel hangolt az Eb-re az FTC birkózója

Scheuring Vilmos Horvátországban győzött. • Magyar bajnokunk is lett a hétvégén.

Sevillában jártak, spanyol bajnokok lettek tehetségeink

U15-ös és U17-es birkózóink Sevillában, míg az U10-esek és U11-esek az ob-n remekeltek.

László Koppány Simon ezüstérmes Bakuban

Birkózónk az U23-as Eb-n állhatott fel a dobogó második fokára.

Négy bronzérem az U20-as országos bajnokságon

Az FTC birkózói három súlycsoportban állhattak fel a dobogóra a hazai rendezésű magyar bajnokságon.

Újabb magyar bajnoki cím és bukaresti bronzérem

Az U20-as szabadfogású ob-n négy, Bukarestben egy, míg a hazai up-versenyen 19 érmet nyertek birkózóink.