2019. március 19.
Három fradista érem a rangos cseh viadalról
Bak Gergely, Szabados Márton és Váncza István is éremmel tért haza egy csehországi nemzetközi versenyről.

A hétvégén a kadet és junior magyar kötöttfogású birkózóválogatott versenyzői a csehországi Ústí nad Labemben megrendezett Chomutov Grand Prix-en indultak. Az FTC-t három birkózó, Bak Gergely, Szabados Márton és Váncza István képviselte az idősebb korosztályban. A rangos viadalon tizennyolc nemzet (cseh, lett, finn, amerikai, svájci, moldovai, észt, fehérorosz, magyar, francia, lengyel, német, litván, szlovák, horvát, holland és ukrán) több, mint háromszáz birkózója küzdött az érmekért.

Junior világ- és Európa-bajnoki bronzérmesünk, Váncza István (a képen balról a harmadik) a 67 kilogrammosok között, míg a junior Eb-ötödik Szabados Márton a 130 kilósoknál szerzett ezüstérmet. Kadet Eb-harmadik birkózónk, Bak Gergely (a képen balról a második) pedig a 72 kilósok mezőnyében állhatott fel a dobogó legalsó fokára.

Birkózás az Arénában

A MOL Vidi elleni rangadó előtt birkózóinkkal ismerkedhetnek meg a Groupama Arénába érkező szurkolóink!

Bronzos hétvége

Birkózó szakosztályunk fiataljai két harmadik hellyel zárták a hétvégi utánpótlás-versenyeket.

Egy drámai bronzérem története

Ismerjék meg az FTC egyik legnagyobb tehetségét, a birkózó Szabados Noémit és Eb-sikerének hátterét – VIDEÓ!

Váncza István és Bak Gergely aranyérmes!

Az FTC utánpótlás birkózói három versenyen összesen 15 érmet szereztek a hétvégén.

Fiatalok nemzetközi és hazai sikerei

Utánpótlás birkózóink összesen nyolc érmet nyertek két rangos hétvégi versenyen.

Szabados Noémi aranya mellett még három Fradi-érem

Az FTC junior női birkózói négy érmet szereztek a kaposvári minősítési versenyen.

Egy hétvége, két verseny

Birkózóink különböző korosztályokban és helyszíneken összesen hat éremmel zárták a legutóbbi hétvégét.

Szabados: Nem volt időm gondolkozni!

Szabados Noémi az utolsó másodpercekben szerezte meg a bronzérmet az U23-as Európa-bajnokságon!