2019. május 6.
Három FTC-érem Bukarestből
Junior válogatott birkózóink rangos nemzetközi versenyről tértek haza értékes érmekkel.

Az FTC utánpótlás birkózói három versenyen indultak a hétvégén. Junior válogatottjaink a bukaresti Dumitru Pirvulescu és Vasile Iorga Junior Nemzetközi Versenyen szerepeltek kiválóan. A nőknél 65 kilogrammban Szabados Noémi (a képen balról a negyedik), míg a férfiaknál a 67 kilós Váncza István (jobbról a negyedik) szerzett ezüstérmet, a 72 kilósok között induló Bak Gergely (balról a második) pedig a dobogó legalsó fokára állhatott fel.

Győrben a szabadfogású versenyzőinkért szurkolhattunk a serdülő országos bajnokságon. A legjobb eredményt Gombos Alex érte el, aki a 48 kilósok között aranyérmes lett, a súlycsoport másik ferencvárosi induló, Lengyel László pedig bronzérmesként zárt. Szintén a dobogó legalsó fokára állhatott fel Seregei Balázs a +85 kilogrammosok mezőnyében.

A szigetszentmiklósi felnőtt női országos bajnokságon Szabó Nikolett volt az egyetlen fradista birkózó, aki a 65 kilogrammosok között az ötödik helyen zárt.

Két aranyérem a felnőtt válogató versenyről

Szabadfogásban két súlycsoportban is ferencvárosi birkózó nyert a KIMBA-n.

Magyar bajnok a Fradi tehetsége, utazhat az Eb-re

Birkózónk, Scheuring Vilmos aranyérmes lett a 80 kilósok között az U17-es kötöttfogású ob-n.

Szabados Noémi a negyeddöntőig jutott Bakuban

Az FTC magyar bajnok birkózója egy-egy győzelemmel és vereséggel zárt az olimpiai kvalifikációs versenyen.

Váncza István kikapott az olimpiai selejtezőn

A kötöttfogásúak 67 kilogrammos kategóriájában szereplő Váncza István vereséget szenvedett.

Szabad- és kötöttfogásban is Fradi-arany a válogatón

Fiatal birkózóink, Mizsei Bátor és Scheuring Vilmos megnyerte saját súlycsoportját.

Két értékes bronzérem nemzetközi versenyekről

Birkózónk, Jakab Dániel Törökországban, míg Gombos Alex Németroszágban nyert érmet.

Szabados Noémi ezüstérmes Törökországban

Az FTC birkózója a döntőig menetelt a rangos nemzetközi versenyen.

Az Európa-bajnokot is legyőzte aranyérmesünk

Két FTC-birkózó is dobogóra állhatott a hétvégi fontos U20-as kötöttfogású válogatóversenyen.