2019. október 22.
Kilenc birkózó érem, köztük öt arany
Tehetséges szabadfogású utánpótlás versenyzőink ezúttal a diákolimpia budapesti állomásán remekeltek.

A hétvégén a BVSC Birkózó Csarnokában rendezték meg a diák I-II. szabadfogású diákolimpiai bajnokság területi selejtezőjét, amelyen az FTC szakosztálya népes csapattal indult. Tehetséges fiataljaink mindkét korosztályban szép számmal szereztek érmeket. A diák I-eseknél Toplak Zalán (54 kg), Révész Dániel (85 kg) és Varga Ágoston (+85 kg) aranyérmes lett, míg Scheuring Vilmos (50 kg) ezüstöt, Bojti Bence (50 kg) és Mizsei Bátor (38 kg) bronzot szerzett.

A diák II-eseknél a 42 kilogrammos Toplak Barna és 46 kilós Laza Máté megnyerte súlycsoportját, utóbbi ráadásul csapattársát, Kórodi Zsombort győzte le a döntőben. A korosztály negyedik fradista érmese a bronzot szerző Zavaczky Zalán (54 kg) lett.

Szakosztályunk összesen kilenc érmet, köztük öt aranyat, illetve két-két ezüstöt és bronzot nyert. A diák I-esek döntőjét november 9-én Hajdúszoboszlón, míg a diák II-esek országos fináléját november 23-án Kiskunfélegyházán rendezik meg.

Két érem az U20-as nemzetközi válogatóversenyről

U20-as szabadfogású birkózóink Baracsi Imrére emlékezve válogatóztak.

Két aranyérem a felnőtt válogató versenyről

Szabadfogásban két súlycsoportban is ferencvárosi birkózó nyert a KIMBA-n.

Magyar bajnok a Fradi tehetsége, utazhat az Eb-re

Birkózónk, Scheuring Vilmos aranyérmes lett a 80 kilósok között az U17-es kötöttfogású ob-n.

Szabados Noémi a negyeddöntőig jutott Bakuban

Az FTC magyar bajnok birkózója egy-egy győzelemmel és vereséggel zárt az olimpiai kvalifikációs versenyen.

Váncza István kikapott az olimpiai selejtezőn

A kötöttfogásúak 67 kilogrammos kategóriájában szereplő Váncza István vereséget szenvedett.

Szabad- és kötöttfogásban is Fradi-arany a válogatón

Fiatal birkózóink, Mizsei Bátor és Scheuring Vilmos megnyerte saját súlycsoportját.

Két értékes bronzérem nemzetközi versenyekről

Birkózónk, Jakab Dániel Törökországban, míg Gombos Alex Németroszágban nyert érmet.