2023. szeptember 19.
Muszukajev Iszmail aranyérmes a világbajnokságon
A Fradi szabadfogású birkózója a Puerto Ricó-i Rivera ellen technikai tussal győzött a vb-döntőben.

Mint megírtuk, az FTC világbajnoki bronzérmes, Európa-bajnok birkózója, a magyar válogatott Muszukajev Iszmail hétfőn kivívta a döntős szereplés jogát a szabadfogásúak 65 kilogrammos kategóriájában a Belgrádban zajló világbajnokságon.

Muszukajev kedd este a Puerto Ricó-i Sebastian C. Rivera ellen küzdhetett meg a világbajnoki címért. Jól indult a finálé, hiszen sportolónké volt az első 2 pontos támadás, majd egy kitolással tovább növelte az előnyét. A döntőben minden Muszukajev akarata szerint alakult, 7-0-ra vezetett már klasszisunk a helyosztó felénél, másfél perccel a vége előtt pedig 11-0-ra alakította az állást és technikai tussal megnyerte a finálét.

- Nagyon köszönöm Magyarországnak, hogy befogadott. Rendkívül boldog vagyok - mondta a döntő után Muszukajev az M4Sportnak. - Nagyon fáradt voltam a fináléban, de gyerekkorom óta ez volt a célom. Mostmár a fókusz a párizsi olimpián van.

- Nagyon nagy győzelem ez a Ferencvárosnak, Magyarországnak. Kötöttfogásban sok nagy sikerünk volt, szabadfogásban eddig nem éltünk át hasonló pillanatokat. A Fradinak ez volt a harmadik világbajnoki döntője szabadfogásban, Iszmailnak végre sikerült megnyernie ezt a csodálatos aranyérmet. Nagyon boldogok vagyunk, hogy egy ilyen versenyzőnk van, ez a csúcs, megkoronázta Iszmail a pályafutását, most pedig még egy lépcsőfok van hátra: irány az olimpia! - értékelt az FTC birkózó szakosztályának vezetője, Sike András.

Muszukajev Iszmail révén 44 év után lett ismét  világbajnok magyar birkózó szabadfogásban. A fogásnem eddigi egyetlen magyar vb-győzelme Kovács István nevéhez fűződött, ő 1979-ben, San Diegóban diadalmaskodott.

Újabb magyar bajnoki cím és bukaresti bronzérem

Az U20-as szabadfogású ob-n négy, Bukarestben egy, míg a hazai up-versenyen 19 érmet nyertek birkózóink.

Szabados Noémi a nyolcaddöntőben búcsúzott

A 68 kg-ban induló birkózónk a vigaszágon sem folytathatja az Isztambulban zajló világkvalifikációs versenyen.

Váncza István kiesett Isztambulban

Birkózónk, Váncza István megnyerte első, majd elveszítette második meccsét az isztambuli világkvalifikáción.

Megnyerte a válogatót a Fradi tehetsége

U17-es birkózóink egy arany- és két bronzéremmel zárták a kötöttfogású válogatóversenyt.

Újpestit legyőzve magyar bajnok az FTC birkózója!

U17-es szabadfogású birkózóink öt éremmel zárták a korosztályos magyar bajnokságot.