2020. december 17.
Muszukajev szárnyalt! Döntős a belgrádi Világkupán!
Az FTC vb-bronzérmes, olimpiai résztvevő birkózója szenzációs teljesítménnyel finalista - VIDEÓ!

Mint ismert, a Nemzetközi Birkózó Szövetség (UWW) úgy döntött, hogy december 12. és 20. között Belgrádban megrendezi az év főviadalját, de nem világbajnokság, hanem egyéni, pénzdíjas világkupa formájában. Erre a döntésre elsősorban a vírushelyzet bizonytalansága és néhány sportági nagyhatalom – többek között az Amerikai Egyesült Államok, Japán, Kína és Kazahsztán – távolmaradása miatt volt szükség.

Csütörtökön szabadfogásban szurkolhattunk a ferencvárosi Muszukajev Iszmailért. Világbajnoki bronzérmes, ezzel olimpiai kvótás birkózónk a 65 kilogrammosok között előbb a nyolcaddöntőben 11-0-ra legyőzte a francia Ilman Mukhtarovot, majd a legjobb nyolc között pontozásos, 6-3-as sikerrel vágott vissza a fehérorosz Njurgun Szkrijabinnak a római Európa-bajnokságon elszenvedett vereségért.

Muszukajev első két mérkőzésének összefoglalóját IDE kattintva nézheti meg.

Magyar bajnokunk a legnagyobb szenzációt az elődöntőre tartogatta. Ellenfele a háromszoros világbajnok azeri Hadzsi Alijev volt. Birkózónk óriási csatában, hatalmasat küzdve 7-6-ra nyert, így bejutott a péntek esti döntőbe, ahol az örmények U23-as Európa-bajnoka, Vazgen Tevanjan vár rá.

Két érem az U20-as nemzetközi válogatóversenyről

U20-as szabadfogású birkózóink Baracsi Imrére emlékezve válogatóztak.

Két aranyérem a felnőtt válogató versenyről

Szabadfogásban két súlycsoportban is ferencvárosi birkózó nyert a KIMBA-n.

Magyar bajnok a Fradi tehetsége, utazhat az Eb-re

Birkózónk, Scheuring Vilmos aranyérmes lett a 80 kilósok között az U17-es kötöttfogású ob-n.

Szabados Noémi a negyeddöntőig jutott Bakuban

Az FTC magyar bajnok birkózója egy-egy győzelemmel és vereséggel zárt az olimpiai kvalifikációs versenyen.

Váncza István kikapott az olimpiai selejtezőn

A kötöttfogásúak 67 kilogrammos kategóriájában szereplő Váncza István vereséget szenvedett.

Szabad- és kötöttfogásban is Fradi-arany a válogatón

Fiatal birkózóink, Mizsei Bátor és Scheuring Vilmos megnyerte saját súlycsoportját.

Két értékes bronzérem nemzetközi versenyekről

Birkózónk, Jakab Dániel Törökországban, míg Gombos Alex Németroszágban nyert érmet.