2020. október 20.
Öt arany - tarolt az FTC a Birkózó Akadémián
Az FTC 11 birkózója nyert érmet, amellyel a dobogó tetejére repítették a csapatot a pontversenyben.

A Kozma István Birkózó Akadémián rendezték meg a diák I-II-es korosztály Budapest-Pest megyek régió versenyét, a Toma Ferenc Emlékversenyt, amelyen az FTC szakosztálya népes csapattal indult.

A diák 2-esek kötöttfogású mezőnyében Ruck Makay Csongor (58 kg) és Zavaczky Zalán (63 kg) arany-, míg Ramholcz Zsolt (58 kg) bronzérmet nyert. A diák 1-eseknél, a szabadfogásúak között Kerecsanin Mátyás (35 kg), Scheuring Vilmos (54 kg) és Helyes Erik (69 kg) állhatott fel a dobogó legfelső fokára. Toplak Barna (46 kg) második helyen zárt, míg Németh Gergely (42 kg), Mizsei Bátor (46 kg), Erdélyi Róbert (54 kg) és Őze Antal (69 kg) a harmadik helyet szerezte meg.

A 106 induló közül a Ferencváros 11 birkózója nyert érmet, ezzel pedig összesítésben aranyérmes lett a csapatpontversenyben. A verseny külön érdekessége volt, hogy hivatásos katonák adták át az érmeket a fiataloknak. További képekért kattintson IDE.

Budapest-Pest megyei régió diák I-es és diák II-es verseny, Budapest, Kozma István Birkózó Akadémia

Két aranyérem a felnőtt válogató versenyről

Szabadfogásban két súlycsoportban is ferencvárosi birkózó nyert a KIMBA-n.

Magyar bajnok a Fradi tehetsége, utazhat az Eb-re

Birkózónk, Scheuring Vilmos aranyérmes lett a 80 kilósok között az U17-es kötöttfogású ob-n.

Szabados Noémi a negyeddöntőig jutott Bakuban

Az FTC magyar bajnok birkózója egy-egy győzelemmel és vereséggel zárt az olimpiai kvalifikációs versenyen.

Váncza István kikapott az olimpiai selejtezőn

A kötöttfogásúak 67 kilogrammos kategóriájában szereplő Váncza István vereséget szenvedett.

Szabad- és kötöttfogásban is Fradi-arany a válogatón

Fiatal birkózóink, Mizsei Bátor és Scheuring Vilmos megnyerte saját súlycsoportját.

Két értékes bronzérem nemzetközi versenyekről

Birkózónk, Jakab Dániel Törökországban, míg Gombos Alex Németroszágban nyert érmet.

Szabados Noémi ezüstérmes Törökországban

Az FTC birkózója a döntőig menetelt a rangos nemzetközi versenyen.

Az Európa-bajnokot is legyőzte aranyérmesünk

Két FTC-birkózó is dobogóra állhatott a hétvégi fontos U20-as kötöttfogású válogatóversenyen.