2022. március 30.
„Reméljük, ő lesz a következő világbajnok!”
Friss Európa-bajnokunkat a kontinensviadal helyszínén kérdeztük, a Fradi labdarúgói is szóba kerültek – VIDEÓ!

Amint arról korábban beszámoltunk, az FTC és a magyar válogatott kiválósága, Muszukajev Iszmail magabiztos versenyzéssel (az egész tornán egyetlen akciópontot sem tudtak ellene elérni ellenfelei!) aranyérmet szerzett a szabadfogásúak 65 kilogrammos súlycsoportjában a budapesti birkózó Európa-bajnokságon. A korábban vb-bronzig és olimpiai ötödik helyig jutó versenyző győzelme másnapján a kontinensviadalnak otthont adó BOK Csarnokban adott interjút a FradiMédia stábjának, amelyben azt is elárulta, hol helyezkedik el pályafutásában ez a remek siker, és arról is említést tett, annyira szereti a Fradi-családot, hogy ha hívnák, akár a labdarúgók közé is beállna…

Muszukajev Iszmail eredménye klubtörténeti szempontból is kiemelkedő, 1927 óta ő a Ferencváros kilencedik Európa-bajnok birkózója, ráadásul éppen az után a Bácsi Péter után következik a sorban, aki ma már a Magyar Birkózó Szövetség szakmai igazgatójaként izgul az összes magyar versenyzőért a helyszínen – természetesen őt is megkérdeztük, hogy látta a Fradi birkózójának menetelését, míg a klubvezetés részéről Nyíri Zoltán ügyvezető alelnök méltatta Muszukajev teljesítményét.

Muszukajev Iszmail Európa-bajnok!

Az FTC birkózója hátrányból fordítva nyert a Budapesti Eb döntőjében.

„Köszönöm a Fradinak, köszönöm a magyaroknak!” - VIDEÓ

Muszukajev Iszmail boldogan nyilatkozott a FradiMédiának a kedd este megnyert Eb-döntő után.

Legendás birkózókhoz csatlakozott az FTC új Eb-hőse

Muszukajev Iszmail nyolc év után nyert újra Eb-aranyat a Fradinak • Érdekes egybeesés egy 1983-as sikerrel.

Két aranyérem a felnőtt válogató versenyről

Szabadfogásban két súlycsoportban is ferencvárosi birkózó nyert a KIMBA-n.

Magyar bajnok a Fradi tehetsége, utazhat az Eb-re

Birkózónk, Scheuring Vilmos aranyérmes lett a 80 kilósok között az U17-es kötöttfogású ob-n.

Szabados Noémi a negyeddöntőig jutott Bakuban

Az FTC magyar bajnok birkózója egy-egy győzelemmel és vereséggel zárt az olimpiai kvalifikációs versenyen.

Váncza István kikapott az olimpiai selejtezőn

A kötöttfogásúak 67 kilogrammos kategóriájában szereplő Váncza István vereséget szenvedett.