2022. március 30.
„Reméljük, ő lesz a következő világbajnok!”
Friss Európa-bajnokunkat a kontinensviadal helyszínén kérdeztük, a Fradi labdarúgói is szóba kerültek – VIDEÓ!

Amint arról korábban beszámoltunk, az FTC és a magyar válogatott kiválósága, Muszukajev Iszmail magabiztos versenyzéssel (az egész tornán egyetlen akciópontot sem tudtak ellene elérni ellenfelei!) aranyérmet szerzett a szabadfogásúak 65 kilogrammos súlycsoportjában a budapesti birkózó Európa-bajnokságon. A korábban vb-bronzig és olimpiai ötödik helyig jutó versenyző győzelme másnapján a kontinensviadalnak otthont adó BOK Csarnokban adott interjút a FradiMédia stábjának, amelyben azt is elárulta, hol helyezkedik el pályafutásában ez a remek siker, és arról is említést tett, annyira szereti a Fradi-családot, hogy ha hívnák, akár a labdarúgók közé is beállna…

Muszukajev Iszmail eredménye klubtörténeti szempontból is kiemelkedő, 1927 óta ő a Ferencváros kilencedik Európa-bajnok birkózója, ráadásul éppen az után a Bácsi Péter után következik a sorban, aki ma már a Magyar Birkózó Szövetség szakmai igazgatójaként izgul az összes magyar versenyzőért a helyszínen – természetesen őt is megkérdeztük, hogy látta a Fradi birkózójának menetelését, míg a klubvezetés részéről Nyíri Zoltán ügyvezető alelnök méltatta Muszukajev teljesítményét.

Muszukajev Iszmail Európa-bajnok!

Az FTC birkózója hátrányból fordítva nyert a Budapesti Eb döntőjében.

„Köszönöm a Fradinak, köszönöm a magyaroknak!” - VIDEÓ

Muszukajev Iszmail boldogan nyilatkozott a FradiMédiának a kedd este megnyert Eb-döntő után.

Legendás birkózókhoz csatlakozott az FTC új Eb-hőse

Muszukajev Iszmail nyolc év után nyert újra Eb-aranyat a Fradinak • Érdekes egybeesés egy 1983-as sikerrel.

Fradista győzelmek Bukarestben

Kudelász Hunor és Lengyel László is aranyérmes lett az U17-es nemzetközi versenyen a román fővárosban.

Öt éremmel zártuk az újabb korosztályos ob-t

Fiatal birkózóink négy súlycsoportban és csapatban is dobogóra állhattak.

Két birkózónk is megnyerte a korosztályos válogatót

A serdülők nagykanizsai versenyén szabadfogásban és a női mezőnyben született ferencvárosi aranyérem.

Egyéniben öt arany, csapatban egy-egy ezüst és bronz

Szombaton rendezték a birkózók 2022. évi felnőtt kötött- és szabadfogású, valamint női országos bajnokságát.

Összetett második lett csapatunk Orosházán

Fiatal birkózóink rendkívül eredményesen szerepeltek 2022 második válogató versenyén.