2019. április 30.
Szabados Noémi bajnok és Eb-induló!
Junior birkózónk, Szabados Noémi aranyérmes lett a hétvégi válogatón és kijutott az Eb-re – VIDEÓ!

A hétvégén a BVSC birkózócsarnokában rendezték meg a junior női birkózók minősítési versenyét, amely egyúttal válogató viadal is volt a korosztály nyári Európa-bajnokságára. Az FTC fiatal tehetsége, Szabados Noémi a 65 kilogrammosok mezőnyében aranyérmes lett, így kvalifikálta magát a június 3. és 9. között a spanyolországi Ponteverdában rendezendő kontinensviadalra.

A másik ferencvárosi birkózó, Szabó Nikolett a negyedik helyet szerezte meg a 62 kilósok között.

Szabados Noémivel nemrég a Fradi TV-ben is foglalkoztunk. Az U23-as Európa-bajnokságon bronzérmesként záró fradista tehetséggel a birkózás és a Fradi iránti szeretetéről, az emlékezetes versenyeiről és sikereiről, illetve a célokról beszélgettünk.

Junior női minősítési verseny, Budapest, BVSC
62 kg: 4. Szabó Nikolett
65 kg: 1. Szabados Noémi

Bácsi Péter fontos új feladatokat kapott

Kétszeres világbajnok birkózónk lett a Magyar Birkózószövetség szakmai bizottságának vezetője.

Szabados Noémi bronzérmes a junior Eb-n!

Tehetséges versenyzőnk az utolsó pillanatban befejezett akcióval győzött 3-2-re a kisdöntőben.

Nem sikerült az éremszerzés

Váncza István kettő, Bak Gergely egy győzelmet aratott a spanyolországi junior Eb-n.

Aranydömping és két döntős csapat a hétvége mérlege

Birkózó szakosztályunk összesen öt arannyal és egy-egy ezüst, illetve bronzzal zárta a hétvégi versenyeket.

Az 50 éve elhunyt olimpiai bajnokra emlékeztek

A Magyar Birkózó Szövetség és az FTC közösen megemlékezett Helsinki olimpiai aranyérmesére, Szilvási Miklósra.

Három versenyen 17 érmet nyertek birkózóink

Az FTC szakosztályának fiataljai rendkívül eredményes hétvégét zártak a magyar és nemzetközi versenyeken.

Három érmet szereztünk a serdülő kötöttfogású ob-n

Birkózó szakosztályunk fiataljai egy ezüst- és két bronzéremmel zárták a korosztályos magyar bajnokságot.

Ezüstérem az országos bajnokságról

Váncza István ezüstéremmel zárta a kötöttfogású birkózók országos bajnokságának számító Honvéd-kupát.