2021. május 22.
Többször is lefejelték, mégis Eb-döntőben a fradista!
Birkózónk, Váncza István a „vérét is adta” az azeri Eb-győztes ellen és vasárnap az aranyéremért küzdhet.

Ferencvárosi szempontból kiválóan alakult a Szkopjéban zajló U23-as birkózó Európa-bajnokság szombati versenynapja. A férfi kötöttfogásúak 67 kilogrammosok között induló Váncza István ugyanis bejutott a döntőbe!

Magyar bajnokunk első két ellenfele nem állt ki, így Váncza mérkőzés nélkül jutott be az elődöntőbe. Ott az ifjúsági Európa-bajnok azeri Hasrat Jafarov várt rá. Az azeri nagyon kemény ellenfélnek bizonyult, többször is lefejelte az FTC junior világ- és Európa-bajnoki bronzérmesét, akinek felszakadt a szemöldöke.

Váncza ennek ellenére remekül állta a sarat és végül nagy csatában 4:3-ra győzött. A vasárnapi fináléban a török Kadir Kamallal birkózik majd 18 órától.

(Fotó: Magyar Birkózó Szövetség)

Eb-negyeddöntőig jutott a Fradi birkózója

Gombos Alex két remek győzelmet aratott a bulgáriai Kadet Európa-bajnokságon.

Újabb Váncza-remeklés: ezúttal bronzérem Varsóból

U23-as Európa-bajnokunk a harmadik helyért vívott küzdelemben pontozással győzött.

Egyéni arany- és csapat ezüstérem lett a Fradi jutalma

Diák I-es és serdülő korosztályú birkózóink hat éremmel zárták az országos bajnokságot.

Arany- és bronzérem Bukarestből

Junior női birkózóink közül ketten is dobogóra állhattak a bukaresti meghívásos versenyen.

Három fradista is megnyerte a válogatót

Az FTC birkózói közül tarolt a Szabó, Szabados női kettős, míg kötöttfogásban Dömök Péter nyert aranyat.

„Az volt a célom, hogy aranyéremmel mehessek haza”

Szakosztályvezetőnk, Sike András, valamint a friss aranyérmes Váncza István értékelt a megnyert döntő után.

Váncza István U23-as Európa-bajnok lett!

Birkózónk a török Kadir Kamalt verte óriási csatában.

Három magyar bajnoka lett a Ferencvárosnak

Utánpótlás birkózóink közül hárman is aranyérmesek lett a Diák I-es Országos Bajnokságon.