2019. április 8.
Váncza István és Bak Gergely aranyérmes!
Az FTC utánpótlás birkózói három versenyen összesen 15 érmet szereztek a hétvégén.

A magyar junior kötöttfogású birkózóválogatott két fradistával, Váncza Istvánnal és Bak Gergellyel a horvátországi Porecben szerepelt az Adria-trófeája Nemzetközi Versenyen. A 67 kilogrammosok között induló Váncza (a jobb oldali képen az első helyezett) és a 72 kilós Bak is kiválóan birkózott egész nap, nem találtak legyőzőre, így aranyéremmel zárták a rangos versenyt.

Birkózó szakosztályunk diák I-es és II-es, illetve kadet szabadfogású versenyzői is szőnyegre léptek a hétvégén. Előbbi korosztály birkózói a BVSC csarnokában remekeltek, ugyanis öt arany-, négy ezüst és két bronzérmet szereztek, míg Kaposváron a kadétek minősítési versenyén Gombos Alex (48 kg) második, Mizsei Zoltán Máté (45 kg) pedig harmadik lett.

Területi Diák I-Diák II-es Szabadfogású Bajnokság, BVSC Birkózó Csarnok
Aranyérmesek: László Koppány, Révész Dániel, Hegyi Aladár, Toplak Barna, Laza Máté
Ezüstérmesek: Mizsei Bátor, Scheuring Vilmos, Hallinger Tamás, Helses Erik
Bronzérmesek: Erdélyi Róbert, Toplak Zalán

Értékes érmek a rangos utánpótlás-versenyről

Az FTC fiatal birkózói kiválóan szerepeltek a zentai nemzetközi viadalon.

Búcsúzik a világbajnok – visszavonul Bácsi Péter

Befejezi pályafutását a kétszeres világ- és Európa-bajnok, olimpiai ötödik helyezett Bácsi Péter - VIDEÓ!

Világbajnoki búcsú a negyeddöntőben

Junior magyar bajnok birkózónk, Szabados Noémi számára a legjobb nyolc között ért véget a korosztályos vb.

Bácsi Péter fontos új feladatokat kapott

Kétszeres világbajnok birkózónk lett a Magyar Birkózószövetség szakmai bizottságának vezetője.

Szabados Noémi bronzérmes a junior Eb-n!

Tehetséges versenyzőnk az utolsó pillanatban befejezett akcióval győzött 3-2-re a kisdöntőben.

Nem sikerült az éremszerzés

Váncza István kettő, Bak Gergely egy győzelmet aratott a spanyolországi junior Eb-n.

Aranydömping és két döntős csapat a hétvége mérlege

Birkózó szakosztályunk összesen öt arannyal és egy-egy ezüst, illetve bronzzal zárta a hétvégi versenyeket.