2022. április 3.
Váncza István Európa-bajnoki második!
A kötöttfogásúak 67 kg-os kategóriájában döntőző birkózónk török riválistól kapott ki.

Újabb Fradi-sportoló birkózhatott a budapesti BOK Csarnokban rendezett Európa-bajnokság döntőjében, miután a 22 éves Váncza István a kötöttfogásúak 67 kilogrammos kategóriájában szombaton fantasztikusan menetelt, portugál, moldovai, georgiai és örmény ellenfelét is legyőzve. Váncza riválisa a vasárnapi döntőben a török Murat Firat volt.

Váncza azonban hiába küzdött, végül 3-1-re kikapott. A meccs elején a török kapott pontot megintés után, majd újabb kettővel növelte előnyét Firat. Az összecsapás második felében Váncza szépített, de fordítani már nem tudott, így ezüstéremmel zárt.

„Nagyon csalódott vagyok, voltak pedig helyzetek, de nem tudtam pontokat csinálni rajta. Sajnos hibáztam. Úgy érzem, most ez az ezüst nem fog megszépülni, ez egy elvesztett aranyérem. Igyekszem tanulni ebből a vereségből!” – mondta letörve a döntő után Váncza.

Váncza István az Eb-ezüstérmével

A felnőtt pályafutása legszebb eredményét elérő Váncza ezzel Muszukajev Iszmail után a második érmesünk a hazai kontinenstornán. A Fradi további Eb-indulói közül a női 68 kg-os kategóriában indult Szabados Noémi az 5. helyen végzett, míg a 62 kg-os Szabó Nikolett helyezetlenül zárt.

Fradista győzelmek Bukarestben

Kudelász Hunor és Lengyel László is aranyérmes lett az U17-es nemzetközi versenyen a román fővárosban.

Öt éremmel zártuk az újabb korosztályos ob-t

Fiatal birkózóink négy súlycsoportban és csapatban is dobogóra állhattak.

Két birkózónk is megnyerte a korosztályos válogatót

A serdülők nagykanizsai versenyén szabadfogásban és a női mezőnyben született ferencvárosi aranyérem.

Egyéniben öt arany, csapatban egy-egy ezüst és bronz

Szombaton rendezték a birkózók 2022. évi felnőtt kötött- és szabadfogású, valamint női országos bajnokságát.

Összetett második lett csapatunk Orosházán

Fiatal birkózóink rendkívül eredményesen szerepeltek 2022 második válogató versenyén.

„Azt hiszem, focistaként jó védő lennék” – VIDEÓ!

Friss Európa-bajnokunk, Muszukajev Iszmail mesélt, hogy mivel fogja tölteni jól megérdemelt pihenőjét.

Birkózóink öt érmet szereztek a hétvégén

A budapesti ob-tól a Csehországban megrendezett junior tornáig mindenhol kiválóan szerepeltek versenyzőink.

A népligeti séta

Muszukajev mindenféleképpen személyesen akarta látni a nevét az FTC Európa-bajnokai között.