2020. január 21.
Váncza István megnyerte a felnőtt válogatót!
A budapesti felnőtt világbajnokságon induló ferencvárosi birkózó nem talált legyőzőre 67 kilogrammban.

A hétvégén Pécsen rendezték meg a felnőtt birkózók válogatóversenyét, amelyen az FTC szakosztálya négy versenyzővel indult. A legjobb eredményt a férfi kötöttfogásban, 67 kilóban szereplő Váncza István (a képen) érte el, aki mind a négy mérkőzését és a súlycsoport válogatóját is megnyerte. Rajta kívül még két második helyet szereztek a fradista birkózók. A Dorogról érkezett 82 kilós kötöttfogású Kismóni Móric és a női 72 kilogrammban induló Fülep Zsuzsanna Viktória második lett, míg férfi szabadfogásban a szintén új érkező, a Pénzügyőrtől szerződtetett Szurovszki Patrik (86 kg) a harmadik helyen zárt.

Utánpótlás birkózóink is igazán kitettek magukért az érdi Nemzetközi Utánpótlás Versenyen. Versenyzőink öt korosztályban összesen 13 érmet, köztük öt aranyat, hat ezüstöt és két bronzérmet szereztek.

Sikeres érettségi után irány a válogatott

Junior magyar bajnok birkózónk, Szabados Noémi a súlyok mellett az érettségi tételekkel is jól bánt – INTERJÚ!

Látni akarták a Fradi-klasszis csodáját, ezért...

Utánajártuk, miért ilyen jók és eredményesek az FTC fiatal szabadfogású birkózói – VIDEÓ!

Két súlycsoportban is fradista lett a legjobb magyar

Birkózóink kitettek magukért a junior válogatón: Bak Gergely arany-, Dömök Péter bronzérmet szerzett.

Ferencvárosi éremeső a szabadfogású és női versenyeken

Az FTC utánpótlás birkózói összesen 13 érmet nyertek a hazai válogatókon és magyar bajnokságokon.

Három birkózónk is megnyerte a korosztályos válogatót

Az FTC versenyzői összesen öt aranyéremmel zárták a hétvégi utánpótlás versenyeket.

Vigaszágas lett az Európa-bajnokságon vb-bronzérmesünk

Az FTC birkózója, Muszukajev Iszmail szombaton a vigaszágon folytathatja a római Eb-n – VIDEÓ!

A bronzért birkózott, végül ötödik lett Váncza István

Az FTC junior világ- és Európa-bajnoki bronzérmes birkózója nagy küzdelemben kapott ki a bronzmeccsen.

Tombolt a közönség: elképesztő fordítás a fradistától!

A birkózó Európa-bajnokságon Váncza István két fantasztikus sikert aratott és negyeddöntőig jutott – VIDEÓK!