2019. február 13.
Fradi Testnevelés Óra
Intenzív, szórakoztató testnevelésórával is készül a Ferencvárosi Torna Club a tanintézményekben.

2015 júliusában indult útjára a Fradi Suli Program, amely ez idő alatt több mint 170 iskola 60 ezer diákjához jutott el, 2017-ben pedig a Magyar Olimpiai Bizottság Fair Play díjjal tüntette ki a programunkat a Fair Play népszerűsítése kategóriában.2018 októberében jelentettük be, hogy klubunk együttműködési megállapodást kötött a Magyar Diáksport Szövetséggel, azzal a nem titkolt céllal, hogy szakmailag továbbfejlesszük a Fradi Suli Programot.A közös munka eredményeként, a Fradi Suli Program keretein belül ez év februárjában klubunk elindította új kezdeményezését, a Fradi Testnevelés Órát. Elsőként a mélykúti Szvetnik Joachim Általános Iskola diákjai vehettek részt a megújult programban, ahol két labdarúgónk, Csiki Anna és Julian Koch mellett a Fradi edzői tartottak órát a helyi fiataloknak.- A Fradi Testnevelés Órák hosszú, tudatos, kétéves előkészítést követően jöttek létre – kezdte klubunk nemzetközi projektmenedzsere, Máté Bálint. – A Fradi Suli Program sikerének köszönhetően számos magyarlakta településen eljuthattunk a mai 6-18 éves generációhoz, ismertethettük meg velük a klub történetét és értékeit. Mégis, kerestük annak a lehetőségét, miként tudnánk még jobban erősíteni bennük a klubhoz való kötődést. Számos külföldi mintát is tanulmányoztunk, részben ezek is ihlették a Magyar Diáksport Szövetséggel és klubunk szakembereivel közösen kidolgozott és felépített programot. Alkalmazkodva a mindenkori helyi adottságokhoz, labdarúgó és kézilabda edzőink különböző tanmeneteket és óravázlatokat állítottak össze. A MOB Fair Play-díjas Fradi Suli Programnak kifejezetten jó megítélése van, így ezt mindenképpen szerettük volna továbbfejleszteni, miközben természetesen a program eddig megismert változata is megmarad és járjuk vele az országot.A Fradi Testnevelés Órákon klubunk szakemberei és sportolói intenzív, szórakoztató, élményközpontú foglalkozásokat tartanak a 6-18 éves korcsoportnak labdarúgás és kézilabda sportágakban. A Fradi Testnevelés Óra után természetesen a Fradi Suli Programhoz hasonlóan lesz lehetőség aláírást kérni és közös fotót készíteni a Fradi sportolóival, szakembereivel, illetve hazai mérkőzésre szóló voucherrel is készülünk.Várjuk az iskolák jelentkezését a fradisuliprogram@fradi.hu címen a Fradi Suli Programra, a Fradi Testnevelés Órán pedig azon tanintézmények vehetnek részt, melyeknél már megfordult a Fradi Suli Program.

Cikkajánló

„Nem volt kérdés, hogy odaállunk egy ilyen ügy mellé”

Az FTC a Hungary Helps Programmal közösen adományozott az afrikai rászorulók részére - VIDEÓ!

Magyar összefogás: segítség Bamakóban

A FTC Európa határain túl adományozott a rászorulók javára a Hungary Helps Programmal együttműködésben.

Az FTC csatlakozik a Fair Play Világnapjához

A Ferencvárosi Torna Club újabb lépést tesz a tisztességes játék elősegítéséért.

Újabb mérföldkő a társadalmi felelősségvállalás terén

Az FTC válságrégiókból származó keresztény fiatalok sportolási lehetőségét biztosítja – VIDEÓ!

Üldözött embertársainkon segítünk

Az FTC Magyarországon tanuló válságrégiókból származó keresztény fiatalok sportolási lehetőségét biztosítja.

Több millió forintot adunk gyermekkórházaknak

BL-csoportkörös labdarúgóink idén is jótékonykodnak, négy fővárosi gyerekkórháznak adományoznak ezúttal pénzt.

Bejelentés: íme, a Fradi Fair Play Díj idei győztesei

Leandro de Almeida és Bázsa-Mosó László nyerte 2020-ban a Fradi Fair Play Díjat.

Tokmac is üzeni: A Fradiban egy család vagyunk!

Az FTC 9. alkalommal készített kampányfilmet, melyben felhívja a figyelmet a kirekesztés elleni harcra.

close
Facebook Youtube Instagram TikTok
Viber Spotify Linkedin
close
Fradi most
Fradi most