2019. február 13.
Fradi Testnevelés Óra
Intenzív, szórakoztató testnevelésórával is készül a Ferencvárosi Torna Club a tanintézményekben.

2015 júliusában indult útjára a Fradi Suli Program, amely ez idő alatt több mint 170 iskola 60 ezer diákjához jutott el, 2017-ben pedig a Magyar Olimpiai Bizottság Fair Play díjjal tüntette ki a programunkat a Fair Play népszerűsítése kategóriában.2018 októberében jelentettük be, hogy klubunk együttműködési megállapodást kötött a Magyar Diáksport Szövetséggel, azzal a nem titkolt céllal, hogy szakmailag továbbfejlesszük a Fradi Suli Programot.A közös munka eredményeként, a Fradi Suli Program keretein belül ez év februárjában klubunk elindította új kezdeményezését, a Fradi Testnevelés Órát. Elsőként a mélykúti Szvetnik Joachim Általános Iskola diákjai vehettek részt a megújult programban, ahol két labdarúgónk, Csiki Anna és Julian Koch mellett a Fradi edzői tartottak órát a helyi fiataloknak.- A Fradi Testnevelés Órák hosszú, tudatos, kétéves előkészítést követően jöttek létre – kezdte klubunk nemzetközi projektmenedzsere, Máté Bálint. – A Fradi Suli Program sikerének köszönhetően számos magyarlakta településen eljuthattunk a mai 6-18 éves generációhoz, ismertethettük meg velük a klub történetét és értékeit. Mégis, kerestük annak a lehetőségét, miként tudnánk még jobban erősíteni bennük a klubhoz való kötődést. Számos külföldi mintát is tanulmányoztunk, részben ezek is ihlették a Magyar Diáksport Szövetséggel és klubunk szakembereivel közösen kidolgozott és felépített programot. Alkalmazkodva a mindenkori helyi adottságokhoz, labdarúgó és kézilabda edzőink különböző tanmeneteket és óravázlatokat állítottak össze. A MOB Fair Play-díjas Fradi Suli Programnak kifejezetten jó megítélése van, így ezt mindenképpen szerettük volna továbbfejleszteni, miközben természetesen a program eddig megismert változata is megmarad és járjuk vele az országot.A Fradi Testnevelés Órákon klubunk szakemberei és sportolói intenzív, szórakoztató, élményközpontú foglalkozásokat tartanak a 6-18 éves korcsoportnak labdarúgás és kézilabda sportágakban. A Fradi Testnevelés Óra után természetesen a Fradi Suli Programhoz hasonlóan lesz lehetőség aláírást kérni és közös fotót készíteni a Fradi sportolóival, szakembereivel, illetve hazai mérkőzésre szóló voucherrel is készülünk.Várjuk az iskolák jelentkezését a fradisuliprogram@fradi.hu címen a Fradi Suli Programra, a Fradi Testnevelés Órán pedig azon tanintézmények vehetnek részt, melyeknél már megfordult a Fradi Suli Program.

Cikkajánló

Palya Bea is csatlakozott a „Hősöknek főzünk!” akcióhoz

A „Hősöknek főzünk!” akcióhoz a híres énekes is csatlakozott, aki Wolf Andrással készített különleges ételt.

Kampányvideó: Otthon is együtt!

Az FTC és az LSH közös akciója, melyben 65 év feletti bérleteseinket leptük meg.

Így főzünk a Szent László Kórház hőseinek

Legújabb kezdeményezésünkben az FTC és az LSH közös akcióval segíti a nem mindennapi küzdelmet – VIDEÓ!

Kovács István: „Folyamatosan fejlődni kell”

A népszerű sportember a sikerekben bővelkedő pályafutása után több területen is megállta a helyét.

Hajnal Tamás tudatosan készült a jövőjére

A korábbi válogatott labdarúgó a pályafutása végéhez közeledve tudatosan képezte magát.

„Ez is hozzátartozik ahhoz, amit a Fradi képvisel”

Mások mellett Dibusz Dénes, Somália és Vámos Márton is meleg ételt tett rászorulók asztalára – videó!

Meleg étellel kínálták a rászorulókat a Fradi sportolói

A Ferencvárosi Torna Club és az Ökumenikus Segélyszervezet az idén is közösen látta vendégül a rászorulókat.

Bácsi Péter: „Fontos, hogy legyen segítség, ha kell”

A Gondoskodás Európai Napja alkalmából az FTC korábbi birkózójával beszélgettünk.

close
Facebook Youtube Instagram Viber Linkedin
close
Fradi most
Fradi most