2023. október 7.
Csúcsvízilabda Belgrádban
Az FTC-Telekom Waterpolo férfi csapata 4-3-as hátrány után egy 9 gólos rohammal győzte le a Crvena zvezdát.

Nehéz mérkőzésre számított Nyéki Balázs a találkozót megelőzően. A Crvena zvezda az idei szezon egyik kiemelkedő csapatát, a Jadran Splitet is nehéz helyzetben tartotta három negyeden keresztül, ezért most is hatalmas ellenállásra számíthatott férfi vízilabdacsapatunk a Bajnokok Ligája csoportkörének második fordulójában.

Hamar vezetést is szerzett a Crvena zvezda, egy perccel később azonban már Nyéki Balázs tapsolhatta meg Edoardo Di Somma ziccergólját a partról. Újabb légiósaink csillogtak ezután, hiszen Argiropulosz-Kanakakisz büntetőt harcolt ki, amit Dusan Mandics értékesített magabiztosan. A szerbek egyenlítése viszont érkezett, ahogy Di Somma betörése után is, így 3-3 volt az első játékrész végén.

Ismét a „vörös csillagnál” volt az előny (4-3), de ezután egy hatalmas Fradi-sorozat indult meg. Varga Dénes klasszis mozdulattal lőtt kapufás gólt, Fekete Gergő egy gyors támadást zárt le egy hosszúba lőtt labdával, Argiropulosz-Kanakakisz már második találatát szerezte, végül Jansik Szilárd egy emberelőny során emelkedett a legmagasabbra a rövid kapufánál, Luca Damonte pedig pontos labdát adott, így saját nevelésű játékosunknak nem volt nehéz dolga (7-4).

Ez folytatódott a második félidőben, ugyanis sorozatban kilenc lőtt gólig sem álltunk meg. Molnár Erik, Jansik Szilárd, majd Argiropulosz-Kanakakisz követték egymást, Pohl Zoltán találatánál már Di Somma is ellőhette volna, de helyette olyan összjátékot produkáltunk, hogy napestig mutogathatnánk az utánpótlásnak. Dusan Mandics már másodjára talált be. Ekkor pedig már 12-4 volt az előnyünk, amit követett a hazaiak 13 és fél perc után szerzett újabb gólja, ennyi ideig nem találtak be a parádés teljesítményt nyújtó Vogel Somának. Ám nem ez volt az utolsó szó a záró felvonás előtt, hiszen Molnár folytatta hibátlan lőlapját (13-5).

Bő hat percig  nem született találat a negyedik negyedben, Szakonyi váltotta a szünetben az ismét kiválóan teljesítő Vogel Somát. 1:48-cal a vége előtt Varga megszerezte második gólját, és ezzel ő volt a hatodik duplázó játékosunk. Egy Crvena zvezda-találat után Argiropulosz-Kanakakisz lépett ki ebből a társaságból, hiszen két gólt szerzett, egyiket az utolsó másodpercben, így görög légiósunk állította be a 16-6-os végeredményt, ami a Bajnokok Ligájában egy rendkívül kiemelkedő eredmény.

Erre az eredményre senki nem számíthatott, hiszen aktuális ellenfelünk legutóbb a kiváló erőkből álló Jadran Splitet szorongatta meg. Továbbá a tavalyi szezonban sem sikerült a legjobb formába lendülni az idegenbeli BL-rangadókon, így külön öröm, hogy már az első alkalommal megtörtük ezt az „átkot”. Ki kell emelni, hogy a Magyar Kupa-Final4 és a Herceg Novi elleni mérkőzés után ismételten egy rendkívül fontos meccsen remekelt a védelmünk. Nem maradunk sokáig a legrangosabb európai kupasorozat nélkül, hiszen október 18-án a Jadran Splitet fogadjuk a Császár-Komjádi Sportuszodában.

LEN FÉRFI VÍZILABDA BAJNOKOK LIGÁJA

Csoportkör, 2. forduló – 2023. október 7., szombat 20.00

Begrád, Szerbia

CRVENA ZVEZDA – FTC-TELEKOM WATERPOLO 6-16 (3-3, 1-4, 1-6, 1-3)

Gólszerzők: Argiropulosz-Kanakakisz 4, Di Somma 2, Mandics 2, Jansik 2, Molnár 2, Varga D. 2, Pohl, Fekete 1-1

Elvették szezonbeli veretlenségünket

Hiába küzdött az FTC-Telekom férfi vízilabdacsapata, kikapott az Olympiakosz otthonában a BL-ben.

Harc az athéni katlanban

Akár már kedd este bejuthat a BL Final Fourba az FTC-Telekom Waterpolo férfi csapata az Olympiakosz ellen.

A döntőért küzd mindkét csapatunk

Az FTC női együttesének a Dunaújvárost, a férfi pólósoknak az OSC-t kell legyőzniük a fináléért.

20/20 – veretlenül fordulunk rá a rájátszásra

Az FTC-Telekom Waterpolo férfi csapata 16-7-re nyert a Kaposvár ellen a középszakasz utolsó fordulójában.