2020. szeptember 29.
Bajnoki ezüstérem fél év szünet után
A járványhelyzet okozta kényszerszünet miatt hathónapos csúszással fejezték be a curling országos bajnokságot.

A koronavírus-járvány elleni védekezés okozta rendkívüli helyzet szinte az összes sportágat, így a curlinget is érintette. A tavasszal a Kamaraerdei Curling Klub bezárása miatt félbeszakadt magyar curling csapatbajnokság féléves csúszással fejeződött be szeptember 28-án, hétfő este.

A még tavasszal elkezdődött alapszakaszt a hétvégén zárta le a 6-6 női és férfi csapat, hétfőn pedig a két nyert mérkőzésig tartó finálékat rendezték. A nők mezőnyében az FTC Girl Jam együttese rendkívüli izgalmak közepette harcolta ki a fináléban való szereplést: bár nem a mieink dobták a döntő meccs döntő játékában az utolsó követ, végül mindössze négy centiméterrel jobb helyzetben volt a fradista lányok köve, így ők jutottak a döntőbe. A fináléban a kétszeres világbajnok Palancsa Dorottya vezette UTE Team Palancsa 10-7-re, majd 12-4-re győzött, így az FTC Girl Jam magyar bajnoki ezüstérmet szerzett.

A férfiaknál szintén bajnoki ezüstéremnek örülhettek a fradisták: az FTC Dream Team bár kiharcolta a fináléba kerülést, ott előbb 9-3-ra, majd 10-7-re alulmaradt a vegyespáros világbajnok Kiss Zsolt vezette UTE Férfi 1. csapatával szemben.

Megvolt az FTC Kids első nemzetközi versenye

Curling szakosztályunk legfiatalabb tagjai is pályára léptek az Olympic Hopes Budapest 2024 versenyen.

Címvédés a curling vegyes-csapat OB-n

Szakosztályunk fennállása során először tudta megvédeni bajnoki címét ebben a szakágban.

Az FTC 10 éves tehetsége már a felnőtteknél játszik

A curlinges Kassai Andort apukája kérte fel, hogy szerepeljen a felnőttek között. Bevált az ötlet - VIDEÓ!

Tízévesen a felnőttek közt lett ezüstérmes curlingesünk

Kassai Andor a második helyet szerezte meg csapatával a curling férfi Országos Csapat Bajnokságon.

Bronzérmet szereztünk a Winter World Mastersen

A magyar vegyes curling-válogatott Kanada első, és az USA második csapata mögött zárt harmadikként.

Ezüstérem Dániából

Férfi curlingcsapatunk, az FTC Jaguars második lett a rangos dániai nemzetközi kupán.