2025. május 5.
Győzelemmel felérő ezüst a nagyok között
U13-as curlingcsapatunk az U18-as korosztály ellen szerzett ezüstérmet a döntőben.

Április utolsó hétvégéjén a kamaraerdei pályán rendezték meg a 2025. évi Ifjúsági Országos Curling Csapatbajnokságot. A háromnapos tornán a Ferencvárosi Torna Club két együttese, a Frozen Fradi és az FTC Icebreakers is jégre lépett.

A Frozen Fradi, a Fradi U13-as csapata, kiemelkedő formában játszott az egész tornán. Az Ézsöl Balázs vezette fiatal gárda végig magabiztosan teljesített, és egészen a döntőig menetelt. A torna sajátos lebonyolítása miatt azonban a fináléban a Halassy Olivér SC U18-as csapatával kellett megküzdeniük. A jóval idősebb és fizikailag fejlettebb ellenfél végül érvényesíteni tudta fölényét, így a Fradi ezüstéremmel zárta a tornát – ami azonban korosztályukat és teljesítményüket tekintve szinte aranyéremmel ért fel.

A megszerzett második hely komoly siker, és biztató jel a jövőre nézve, hiszen a csapat tagjai még hosszú évekig versenyezhetnek az utánpótlásban.

A másik ferencvárosi csapat, az FTC Icebreakers szintén elszántan küzdött a tornán. A fiatal együttes szoros, izgalmas mérkőzéseket vívott, és bár végül a negyedik helyen végzett, játékuk során számos ígéretes pillanatot láthattunk. A megszerzett tapasztalat számukra különösen értékes lehet, és megalapozhatja a jövőbeni sikereket.

A 2025-ös Ifjúsági Országos Bajnokság ismét megmutatta, hogy a magyar curling utánpótlásban komoly potenciál rejlik – és a jövő bajnokai már most formálódnak a jégen.

Frozen Fradi: Dudás Máté, Tersánszky Dániel, Ézsöl Balázs, Dudás Vince, Konstantinides Alexis

Edzők: Dr. Halász Csilla és Ézsöl Gábor

FTC Icebreakers: Koppányi Hunor, Gulyás Bendegúz, Mikola Iván, Kassai Andor,

Edzők: Dr. Kuttner Ádám és Miklós-Noskó Éva

Frozen Fradi: Dudás Máté, Tersánszky Dániel, Ézsöl Balázs, Dudás Vince, Konstantinides Alexis
Edzők: Dr. Halász Csilla és Ézsöl Gábor

FTC Icebreakers: Koppányi Hunor, Gulyás Bendegúz, Mikola Iván, Kassai Andor
Edzők: Dr. Kuttner Ádám és Miklós-Noskó Éva

Cikkajánló

Három ifjúsági játékosunk ezüstérmes a felnőtt OB-n

Curlingeseink remekül teljesítettek az ob-n.

A téli olimpia népszerű sportját űzik, speciális módon

Az FTC kerekesszékes vb-ezüstérmes curlingpárosa nem akármilyen helyről váltott a téli sportra - VIDEÓ!

Harmadszor is bajnok az FTC curlingcsapata

Az FTC Hammer Time csapata ismét bizonyított a hazai mezőnyben és 2026-ban is megszerezte a bajnoki címet.

Negyedik lett az FTC párosa Lettországban

A Sárai Rita, Beke Viktor curlingpárosunk újabb értékes helyezést ért el nemzetközi versenyen.

Szoros meccsekkel 5. helyen zárt párosunk Tallinban

A Sárai Rita, Beke Viktor vegyes páros remekelt a nemzetközi kerekesszékes curling versenyen.

Sportösztöndíjat kapott két fiatal curlinges tehetség

Két versenyzőnk, Dudás Máté és Dudás Vince nyerte el Papp Lászlóról elnevezett sportösztöndíjat.

Bonzérem a Vegyespáros OB „A” ligájában

A Szabó Enikő – Fóti Balázs curling-páros remek szerepléssel a harmadik helyen végzett a bajnokságban.

Az FTC Curling a parasportban is jégre lép

Sárai Rita és Beke Viktor mostantól a Fradi kerekesszékes curlingesei.

close
Facebook Youtube Instagram TikTok
Viber Spotify Linkedin