2023. szeptember 29.
Döntetlen az odavágón
Az FTC-Telekom Waterpolo női csapata egyenlő állásról várhatja az Eger elleni MK-negyeddöntő visszavágóját.

A héten kétszer is összesorsoltak minket az Eger csapatával, először a Magyar Kupa-negyeddöntőben kaptuk meg a hevesieket, majd a Bajnokok Ligája csoportkörében is előkerült Sike József csapata a kalapból a mieink mellett. A találkozó egy Magyar Szuperkupa-döntőnek is beillett volna, hiszen a tavalyi bajnokkal csapott össze az MK-címvédő Ferencváros.

Nálunk volt a meccsrutin előnye, mivel négy találkozót már lejátszottunk a BL-selejtezőben, az Eger viszont itt kiemelt volt, ezért első éles mérkőzését játszotta a megújult alakulat az idényben. Mégis nekünk kellett futni az eredmény után, ezt 2-2-ig sikerült is Tóth-Csabai Dóra és Bonca Vivien góljával, de ezután a mérkőzésen először lépett el ellenfelünk kettővel (4-2), amit a negyed végén Dömsödi Dalma egy centerakcióval kozmetikázott 4-3-ra.

Vályi Vanda egalizálni is tudott, de a továbbiakban inkább a regnáló bajnok volt sikeresebb és hárommal léptek meg tőlünk (7-4). Hiába talált be Vályi, majd Kurucz-Gurisatti is, mindkét gól után érkezett a válasz a hazaiaktól, így már 10-6-ra ellépett az Eger. Innen még sikerült közelebb zárkózni még a nagyszünet előtt, Vályi nagy átlövésből szerzett találatával 10-8 volt az állás. Végeredménynek is beillő gólszám, a folyatásra azonban összekapták magukat a védelmek.

Szerencsére sikerült gyorsan felkapaszkodnunk döntetlenre Dömsödi és Tóth-Csabai újabb góljával (10-10), de a vezetést csak nem tudtuk átvenni. 11-10 után Kurucz-Gurisatti egyenlített, majd ismét rezgett a léc, hiszen 13-11-re lépett el a hazai csapat. Nem hagyta ezt annyiban a Fradi, amely Kuna Szonja, valamint Kurucz-Gurisatti góljaival egyenlített a hajrában. Mindkét csapatnak volt lehetősége megszerezni a győzelmet, de maradt a 13-13, így a döntés a népligeti mérkőzésre maradt. A feladat adott, Gerendás György tanítványainak győzni kell a Magyar Kupa-elődöntőbe jutásért a párharc második felvonásán, melyet szombaton 18:30-tól rendeznek az FTC-MVM Sportközpontban.

BENU NŐI MAGYAR KUPA

Negyeddöntő, 1. mérkőzés – 2023. szeptember 29., péntek 19:00

Eger, Bárány Uszoda

TIGRA-ZF-EGER - FTC-TELEKOM WATERPOLO 13-13 (4-3, 6-5, 3-4, 0-1)

Gólszerzőink: Kurucz-Gurisatti 4, Vályi 3, Tóth-Csabai 2, Dömsödi 2, Bonca, Kuna 1-1

"
"

„Bennünk van egy jó eredmény az olimpián.”

Hat FTC-játékossal kezdte meg az olimpiára való felkészülését a magyar női vízilabda-válogatott.

Hat FTC-játékos került be a bő olimpiai keretbe

Május 27-én kezdi meg felkészülését a párizsi olimpiára a magyar női vízilabda-válogatott.

Gerendás György: ,,Megmutattuk, hogy tudunk küzdeni"

Női vízilabdacsapatunk második lett az ob I-ben. Visszavonuló trénerünk, Gerendás György értékelte az idényt.

Bajnoki ezüstérmes az FTC női pólócsapata

Idegőrlő csatában 11-10-re kikapott az FTC az UVSE ellen a bajnoki döntő második felvonásában.

Gerendás György: „Csináljuk meg!”

Női vízilabdacsapatunk vezetőedzője szerint harmadik meccsre kényszeríthetjük a bajnoki döntőben az UVSE-t.

Meg kell akadályozni a bajnokavatást!

A döntő első meccsének elvesztése után nyernie kell az FTC-nek, hogy maradjon esélye az aranyéremre.

„A Leimi is nagyon jó szpícselős”

Klasszis női pólósainkkal folytatta a Kire jellemzőbb? – kvízsorozatot a Fradi TV stábja – VIDEÓ!

Kikaptunk a döntő első meccsén

12-6-os vereség után szerdán nyernie kell az FTC női pólosainak a Népligetben, hogy ne dőljön el a párharc.