Rangadóval kezdődött a Bajnokok Ligája 2021–2022-es csoportköre, hiszen az előző kiírás ezüstérmese, az FTC-Telekom látogatott a bronzérmeshez, az AN Bresciához.
És jól kezdődött a nagy meccs, hiszen az első negyedet hoztuk 2–1-gyel, mert ugyan a fórjaink nem működtek tökéletesen, Jansik Szilárd azért értékesített egyet így is, a blokkok pedig már ekkor is a helyükön voltak, nem beszélve arról, hogy Vogel Soma is jól védett.
Ehhez jött még, hogy Varga Dénes hamar kézbe vette az irányítást, két parádés találatot szerzett már az első félidőben, így 4–3-as vezetéssel fordulhattunk. …amiből hamarosan kétgólos vezetés lett, mivel Nemanja Ubovic és Vámos Márton is bevert egy-egy akciógólt.
Csakhogy ezután jöttek a hazai fórok, amikből a Brescia 6–6-nál egyenlített is – mire Daniil Merkulov megindított egy bombát, így mégis csak egygólos fórral (6–7) mehettünk neki az utolsó negyednek.
Jó sokáig így álltunk, és hol örültünk neki, hol nem, mert elöl nem kaptunk semmit, hátul azonban egy blokkolt hátrányra ránkfújtak még egy ötöst is – ami viszont kimaradt!
De a folytatásban is nehezen alakultak a dolgok elöl, mert habár Merkulov lőtt még egy irgalmatlan nagy gólt, utána kimaradt egy időkéréses emberelőnyünk, a Brescia pedig egyenlített az ellentámadásból…
A vége nyilván teljes őrület lett, 8–8 után történt minden, ami pólómeccsen lehetséges – csak sajnos az nem, hogy az utolsó támadásból esetleg megszerezzük a győztes találatot.
Így sem lehet panasz az átalakult és megfiatalodott csapatunkra, amely az olasz bajnok otthonából hozott el egy pontot – lehet, hogy sokat ér ez majd a későbbiekben…
BAJNOKOK LIGÁJA, CSOPORTKÖR 1. FORDULÓ
AN BRESCIA–FTC-TELEKOM 8–8 (1–2, 2–2, 3–3, 2–1)
Gólok: Merkulov 2, Varga Dénes 2, Vámos 2, Jansik 1, Ubovic 1
Így zajlott a máltai Final Four az FTC szemszögéből - VIDEÓ!
Férfi pólósaink első helye mellett a lányok az ötödik helyre emelkedtek a European Aquatics ranglistáján.
Június 26-án kísérik utolsó útjára az FTC néhai KEK-győztes vízilabdázóját.
Szezonértékelő sajtótájékoztatóval zártuk a szezont pólósainknál, illetve bemutattunk három új játékost.
Kapitány, edző és klubvezető is büszkén értékelt férfi pólósaink BL-bronzérme után Máltán – VIDEÓ!
Az FTC-Telekom 16-13-ra legyőzte az Olympiakoszt, és a harmadik helyen végzett a Bajnokok Ligájában.
Nyéki Balázs szerint képes arra az FTC-Telekom csapata, hogy talpra álljon az elvesztett elődöntőből - VIDEÓ!
Férfi pólósaink a Barceloneta elleni vereség után az Olympiakosszal csapnak össze a BL-bronzéremért Máltán.