2023. október 7.
Fájó vereség a BL-ben
Az FTC-Telekom Waterpolo női csapata a jó kezdés ellenére nem tudott nyerni az Etnikosz Pireusz ellen.

Kiváló hangulatban utazott ki Athénba Gerendás György gárdája csütörtök délután, sőt, ezt a csapaton belüli atmoszférát a meccs előtti napra is átmentette az együttes. Pénteken két edzéssel, sétával és kávézással töltötte a napot az FTC női pólócsapata, így reménykedhettünk egy jó kezdésben a Bajnokok Ligája főtábláján.

Jól is indult számunkra a találkozó, hiszen egymás után háromszor is betaláltunk a görögök kapujába. Farkas Tamara centerben villogott egy csavargóllal, Leimeter Dóra éles szögből talált a kapuba, majd Kurucz-Gurisatti Gréta is eredményes tudott lenni. Ezt követően felváltva érkeztek ellenfelünk és Máté Zsuzsanna góljai, így 5-2-re mentünk 8 perc után.

A második negyedben viszont erősen visszaestünk játékban, mire észbe kaptunk, már 5-5 volt az állás. Máté és Leimeter ezután gólt szerzett, de mindkettőre érkezett válasz, így 7-7 volt az első félidő eredménye.

A fordulás után Vályi Vanda jóvoltából kétgólos előnyre tettünk szert, de hamar érkezett a zárkózó, majd az egyenlítő gól is Eirini Ninoutól, aki már az ötödik gólját szerezte (9-9). Az sem segített helyzetünkön, hogy Bonca Vivien kipontozódott, majd további két görög találat érkezett, 11-9 volt az állás, de ezt sikerült 11-10-re alakítania Leimeternek a záró felvonás előtt.

Nagyon nehéz helyzetbe kerültünk, hiszen Pőcze Panna hiába egyenlített, ezt követően azonban 14-11-re is elment ellenfelünk. Innen lett volna esélyünk még visszajönni, hiszen a támadással feljövő kapusunk, Kiss Alexandra meglepő találatával, meg egy kevésbé meglepő Vályi-góllal már 14-13 állt az eredményjelzőn, de az egyenlítést nem sikerült elérnünk, sőt, a legvégén megkaptuk a kegyelemdöfést az Etnikosztól, így 15-13-as vereséget szenvedtünk.

A soron következő BL-mérkőzésünk október 21-én lesz a CN Mataro ellen Barcelonában. A spanyol csapat 18-5-re győzte le az Egert az első játéknapon.

LEN NŐI VÍZILABDA BAJNOKOK LIGÁJA
Csoportkör - 1. forduló, 2023. október 7., szombat 18:30

Athén, Petrosz Kapagerof Nemzeti Uszoda

ETNIKOSZ PIREUSZ - FTC-TELEKOM WATERPOLO 15-13 (2-5, 5-2, 4-3, 4-3)

Gólszerzőink: Máté 3, Leimeter 3, Vályi 3, Kurucz-Gurisatti, Farkas, Pőcze, Kiss 1-1

"
"

Története során először bajnoki döntős az FTC!

Hatalmas hajrá után ötméteresekkel nyertek Dunaújvárosban női pólósaink, így döntőbe jutottak!

Bejuthatunk a döntőbe

A bajnoki elődöntő második mérkőzését Dunaújvárosban játssza az FTC női vízilabdacsapata.

Egy lépéssel közelebb a döntőhöz

17-10-es győzelmet aratott az FTC női vízilabdacsapata az elődöntő első felvonásán a Dunaújváros ellen.

A szezon legfontosabb szakaszához értünk

A bajnoki elődöntőben a Dunaújváros ellen küzd meg az FTC-Telekom női vízilabdacsapata.

Fölényes győzelem az alapszakasz zárómeccsén

Az FTC-Telekom Waterpolo női csapata 16-9-re nyert a BVSC ellen az alapszakasz utolsó fordulójában.

Most jön csak a java

A OB I alapszakaszának utolsó mérkőzését a BVSC ellen fogja játszani az FTC-Telekom női vízilabdacsapata.

Fölényes győzelem Szegeden

Készülve a bajnoki elődöntőre, magabiztosan nyertek női pólósaink 20-6-ra Szegeden.