2022. október 19.
Kiestünk a MOL Magyar Kupából
A MOL Magyar Kupa 4. fordulójában csapatunk hosszabbítás után 3-2-es vereséget szenvedett az Iváncsától.

Magyar bajnoki címvédő és kupagyőztes férfi labdarúgócsapatunk a Bicske 2-0-s legyőzése után az NB III Közép csoportjában szereplő Iváncsa vendégeként lépett pályára a MOL Magyar Kupa 4. fordulójában. Sztanyiszlav Csercseszov a Bogdán – Botka, S. Mmaee, Thelander, Knoester – Laidouni, Besic – Zachariassen, Mercier, Traoré – R. Mmaee kezdőcsapatot küldte a pályára.

A hazaiak kezdték a találkozót, de már az első passzok után kézbevettük a mérkőzés irányítását. Az első helyzet is a mienk előtt adódott, ekkor még nem találtuk el a kaput. Két perccel később Zachariassen mesteri lefordulása után előbb Traoré, majd Laidouni próbálkozott, mindkétszer védett Varga, de a harmadikat Zachariassen a kapuba pofozta (0-1).

A hatodik percben Suszter lőtt a hosszú alsóba, ezzel egyenlítettek a hazaiak (1-1). Négy perccel később Laidouni passza után Ryan Mmaee cselezte be magát a tizenhatoson belülre, de mentett az iváncsai védelem. A hazai egyenlítés után sorra dolgoztuk ki a helyzeteket, de nem találtuk el a kaput. A 18. percben egy bal oldali szöglet után Ryan Mmaee fejelt a kapuba (1-2).

Az első félidő hajrájába érve Traoré egy jó labdaátvétel után ugratta ki a balján érkező Merciert, a francia irányító azonban hiába ért a tizenhatoson belülre, elcsúszott, így passzkísérlete Vargánál kötött ki. Egy perccel később az Iváncsa is veszélyeztetett, de Thelander hatalmasat mentett. A hosszabbításban még Laidouni is próbálkozhatott, de nem találta el a kaput, így 2-1-es előnnyel mentünk a szünetre.

A fordulás után alig két percet kellett várni az első helyzetre, Mercier beadása után Zachariassen fejelt mellé. Egy perccel később egy jobb oldali szöglet után kerültünk a kapu elé, de Varga bravúrral védett. Az 53. percben Traoré lépett meg a bal szélen, de pörgetését Varga védte.

Három perccel később Aradi egyenlített (2-2). Szinte azonnal cseréltünk: Besic helyett Vécsei, míg Mercier helyett Gojak érkezett. A 64. percben Knoester mindenkit maga mögött hagyva lépett meg a bal oldalon, jött is a beadás, de Ryan Mmaee nem érte el. Egy perccel később ismét változtattunk: Wingo váltotta a csapatkapitányi karszalagot viselő Botkát.

A hajrában ismét változtattunk: Zachariassen helyett Marquinhos érkezett. A 83. percben Marquinhos kétszer is próbálkozott, de mindkét alkalommal blokkolt az Iváncsa védelme. A rendes játékidő utolsó perceiben a mezőnyben folyt a játék, komolyabb helyzet nem tudott kialakulni. A hosszabbítás elején Marquinhos beívelt szabadrúgása után Thelander fejelt a kapu mellé. Ezután Gojak emelését tisztizták a hazai védők. Újabb gól nem született, így következhetett a hosszabbítás.

A hosszabbítás első percében Vécsei lőtt, de blokkolt a védelem, míg a sarokrúgás után ismét a magyar válogatott középpályás került helyzetbe, de fejese elkerülte a kaput. Négy perccel később Kercsó juttatta előnyhöz a hazaiakat (3-2). A fordulás előtt Marquinhos lőtt a tizenhatoson kívülről, de a brazil próbálkozását Varga kipiszkálta a felső sarokból.

A hosszabbítás második szakaszára Pászka Thelandert váltotta. A 110. percben Traoré fejese ment el keresztbe, majd Varga is védett egy próbálkozást. Ezután Samy Mmaee lövése is levágódott. Vécsei is közel járt az egyenlítéshez, de a fejese mellément, ezt Wingo is megismételte. A 120. percben kétszer is hatalmasat védett az Iváncsa kapusa. Több helyzetre már nem volt idő.
Csapatunk tehát búcsúzott a MOL Magyar Kupa 2022/23-as kiírásától.

Férfi labdarúgás,
MOL Magyar Kupa, 4. forduló

Iváncsa – FTC 3-2 (hosszabbítás után) (félidőben: 1-2)
Iváncsa, Iváncsa Sporttelep

Iváncsa: Varga – Barta, Aradi, Nyilas, Petrezselyem – Horváth – Cseszneki, Kercsó, Kovács, Vellejos - Suszter
Vezetőedző:

FTC: Bogdán – Botka, S. Mmaee, Thelander (Pászka, 106.), Knoester – Laidouni, Besic – Zachariassen (Marquinhos, 78.), Mercier, Traoré – R. Mmaee
Vezetőedző: Sztanyiszlav Csercseszov

Sárga lapok: Petrezselyem (80.), Knoester (82.)

Gólok: Suszter (6.), Aradi (56.), Kercsó (96.),  ill. Zachariassen (4.), R. Mmaee (18.)

„Az anyám!”: Dibusz és az FTC ajándéka Bodrogi Gyulának

A Nemzet Színésze nemrég ünnepelte 90. születésnapját, klubunk pedig emlékezetes ajándékkal lepte meg – VIDEÓ!

Botka Varga Barnabásnak adott tippeket, de megfogadta?

Focistáink ismét fát ültettek a Budakeszi Vadasparkban, ahol Dibusz Dénes kisfia ismét ellopta a showt – VIDEÓ

Sajtóakkreditáció a DVSC elleni bajnokira

A sajtó munkatársai május 2., csütörtök 12.00-ig adhatják le akkreditációjukat a vasárnapi bajnokira.

„Örülök, hogy segíthettem a csapatnak döntőbe jutni”

A Nyíregyháza 2-1-es legyőzése után a mindent eldöntő gól szerzője, Edgar Szevikjan értékelt.

Leandro: „Az utolsó pillanatig hittünk a fordításban”

Pályaedzőnk, Leandro de Almeida a győzelem után kiemelte a csapat küzdeni tudását és akarását.

A hajrában harcoltuk ki a kupadöntőt!

35-szörös bajnok férfi labdarúgócsapatunk 2-1-re nyert a Nyíregyháza ellen a MOL Magyar Kupa elődöntőjében.

Exkluzív: ilyen a bajnoki pezsgőfürdő Fradi-módra

Ünneplés a szurkolókkal a pályán, nagy buli a színfalak mögött, így ünnepeltük a 35. bajnoki címet – VIDEÓ!