2021. január 31.
5-1-es győzelemmel ott a 10. siker zsinórban!
Férfi hokicsapatunk magabiztosan nyert a Titánok vendégeként, ezzel továbbra is magasan vezeti a tabellát.

Kilenc sikerrel a tarsolyában Győrbe, a Titánokhoz látogatott az FTC-Telekom férfi jégkorongcsapata vasárnap az Erste Ligában. Bajnoki, Erste Liga- és Magyar Kupa-címvédő együttesünk esélyeshez méltón kezdte a találkozót. Sorra dolgoztuk ki a helyzeteket, szinte a kapuja elé szegeztük a Titánokat. A hatodik perc végén Rasmus Kulmala bombázott a hazaiak kapujába.

A Fradi tovább növelte mezőnyfölényét, az újabb gólra viszont a 18. percig kellett várni. Ekkor Mitch Versteeg a kék vonalról lőtte meg a második ferencvárosi találatát. Alig telt el másfél perc és Nagy Gergő is bevette a Titánok kapuját. Ellerby távoli lövésébe csapatkapitányunk szúrt bele nagyszerűen, a korong pedig a hazaiak hálójában kötött ki.

A 3-0-ra megnyert első harmad után a folytatásban is a Fradi irányította a játékot. Bár a lehetőségeink megvoltak, vagy Szeles Martin kapus védett, vagy támadóink hibáztak az utolsó pillanatban. A folyamatos mezőnyfölény végül újabb góllá érett Justin Hodgman révén, aki az elmúlt meccsekhez hasonlóan ismét szépségdíjas találatot jegyzett, ezúttal emberelőnyből. Szinte a semmiből viszont szépítettek a Titánok, miután egy gyors kontratámadás és korongjáratás végén Almási Márk betalált, így az utolsó játékrész előtt továbbra is hárommal, 4-1-re vezetett az FTC-Telekom.

A záró 20 perc felénél a Hegyi Ádám lövésébe a kapu előtt beleérő Németh Attila végleg lezárta a párharcot. Igaz, a gólt visszanézték a játékvezetők magasbot gyanúja miatt, végül azonban megadták, így 5-1-re vezettünk alig kilenc perccel a meccs vége előtt. A magabiztos előny tudatában visszább vett a lendületből a Fradi, de újabb gól már nem született, így az FTC-Telekom 5-1-re nyert Győrben a Titánok ellen. Fodor Szabolcs csapata újabb sikerével már sorozatban 10. győzelmét érte el és továbbra is magabiztosan vezeti a tabellát.

ERSTE LIGA
Titánok–FTC-Telekom 1-5 (0-3, 1-1, 0-1)
Gólszerzők: Almási (35:50, Dézsi), ill. Kulmala (6:46, Tóth A., Németh A.), Versteeg (18:16, Tóth Gergely, Kulmala), Nagy G. (19:42, Ellerby, Hegyi), Hodgman (34:20, EE, Kulmala, Nagy G.), Németh A. (51:13, Hegyi, Kulmala)
Kapura lövések: (4:17, 5:19, 7:14) 16:50
Védések: (14:4, 18:4, 13:7) 45:15 / 90.00% : 93.75%
Kiállítás percek: (0:2, 2:6, 2:6) 4:14
Emberelőny kihasználás: (7 / 0) 0.00% / (2 / 1) 50.00%
Emberelőnyben töltött idő: 12:09 / 2:58
Emberhátrányos védekezés: (1 / 2) 50.00% / (0 / 7) 100.00%