2023. április 26.
A legvégéig küzdöttek a magyarok, végül egy gól döntött
Nottinghamban sem sikerült a britek fölé kerekednie hokisainknak, 3-2-re a szigetországiak nyertek.

A magyar férfi jégkorong-válogatott négy idegenbeli meccsének utolsó állomásához érkezett szerda este, amikor Nottinghamban a britek ellen lejátszotta második felkészülési meccsét. A szerdai találkozót követően még három mérkőzés vár a mieinkre, ezután indulnak is Tamperébe az elit VB-re.

A keddi találkozóval ellentétben ezúttal alacsonyabb fokozaton kezdtek mind a magyarok, mind a pedig a britek. Habár megvoltak a helyzetek az első harmadban, a kapukban kezdő Bálizs és Bowns sem engedett be egy korongot sem a hálójába, így kapott gól nélkül hozták le az első 20 percet. Sokáig a folytatásban is úgy tűnt, hogy nem tudnak dűlőre jutni a felek, a 17. percben azonban Joshua Waller megtörte a jeget, és megszerezte a vezetést a briteknek (1-0). Rögtön a harmadik harmad elején viszont sikerült visszajönnie a magyaroknak, és Sofron István találatával egyenlíteni tudtak a mieink (1-1). A meccs végéhez közeledve azonban emberelőnybe kerültek a britek, és Cade Neilson tudott gólra váltani egy, a tegnap mesterhármasig jutó Dowdtól kapott pakkot (2-1). Röviddel a vége előtt Kevin Constantine lehozta Bálizst a kapuból, hogy hat mezőnyjátékossal tudjanak támadni, azonban egy gyors korongszerzés után Ben Lake üres kapura megszerezte a harmadik brit találatot (3-1). Végül az utolsó percben Erdély Csanád góljával sikerült szépítenie a magyaroknak, az egyenlítés és a hosszabbítás viszont nem jött össze, így a második összecsapást is a brit válogatott nyerte.

Fotó: Vörös Dávid/MJSZ

Férfi Jégkorong, válogatott felkészülési mérkőzés
Nagy-Britannia – Magyarország 3-2 (0-0, 1-0, 2-2)
Nagy-Britannia: Bowns (J. Whistle) – Halbert, Richardson, Kirk, Neilson, Dowd - O’Connor, Mosey, Waller, Lake, Curran – Tetlow, Jones, Critchlow, Hammond, Betteridge – D. Phillipsh, Lachowicz, Myers, J. Phillips, Vezetőedző: Peter Russell
Magyarország: Bálizs (Rajna) – Stipsicz, Hadobás, Erdély, Hári, Sofron – Szabó B., Fejes, Vértes, Papp, Galló – Kiss R., Horváth M., Kóger, NagyG., Mihály – Szirányi, Garát, Magosi, Nagy K., Sárpátki, Vezetőedző: Kevine Constantine
Gólok: Waller (17:50), Neilson (50:13 EE, Dowd), Lake (57:54) illetve Sofron (40:24), Erdély (59:31 EE)

A magyar válogatott további vb-felkészülési programja:
Május 3., szerda, 19:00: Magyarország–Szlovénia (MVM Dome)
Május 4., csütörtök, 19:00: Magyarország–Szlovénia (MVM Dome)
Május 9., kedd, 19:00: Magyarország–Kanada (MVM Dome)

Hazai pályán szerezhetjük meg a vezetést

Pénteken 2-2-es összesítésről folytatódik az Erste Liga-elődöntő a Tüskecsarnokban.

Győzelem Csíkszeredában, újra nálunk a pályaelőny

Bajnok hokisaink 4-1-re legyőzték a Csíkszeredát, pénteken jöhet az ötödik meccs.

Újabb idegenbeli mérkőzéssel folytatódik az elődöntő

Magyar bajnok hokisaink ismét az egyenlítésért küzdenek az Erste Liga elődöntőjében, ezúttal idegenben.

Vereség Csíkszeredában az elődöntő harmadik meccsén

Férfi hokisaink 4-0-ra kikaptak a Csíkszeredától, szerdán az egyenlítésért lépünk jégre, szintén idegenben.

Csíkszeredában folytatódik az elődöntő

Magyar bajnok hokisaink idegenben, 1-1-ről folytatják az elődöntős párharcot.

Óriási győzelem, egyenlítettünk az elődöntős párharcban

Jégkorongozóink parádés játékkal 6-1-re győztek a Csíkszereda ellen, így 1-1-gyel utazhatnak a folytatásra.

Az egyenlítés a cél az elődöntő második meccsén

Kevesebb, mint 24 órával az első összecsapás után már jön is a következő meccs a Csíkszeredai Sportklub ellen.