2022. február 6.
Az alapszakasz utolsó idegenbeli mérkőzése jön
Magyar bajnoki címvédő férfi hokisaink Győrben üldözik tovább az alapszakasz tabellájának második helyét.

Szurkolói szemmel nézve talán a szezon legszórakoztatóbb mérkőzését játszotta a Ferencváros magyar bajnoki címvédő férfi jégkorongcsapata pénteken Miskolcon, a csapatok és a szakmai stábok viszont talán annyira nem voltak elégedettek a 15 gólt, és hosszabbításos Fradi-győzelmet hozó összecsapáson. Egyrészt azért, mert a védekezés finoman szólva sem volt hatékony egyik oldalon sem, másrészt azért, mert így „csak” két pontot tettek zsebre a mieink, márpedig olyan kiélezett a küzdelem az alapszakasz hajrájában a pozíciókért, hogy minden egyes pontnak kiemelt jelentősége lehet.

Jelenleg az UTE és a Gyergyó is két-két ponttal előzi meg a zöld-fehéreket a második helyért vívott harcban, azt pedig továbbra is hangsúlyozni kell, mennyire nem mindegy, hogy másodikként vagy negyedikként vág neki valaki a rájátszásban. Sem a későbbi pályaelőny, sem a negyeddöntős ellenfélválasztás szempontjából. A lila-fehérek egy meccsel többet, míg az erdélyiek eggyel kevesebbet játszottak le, így bár még elérhető a második hely, három meccsel a vége előtt már tényleg nem lehet, nem szabad hibázni.

Vasárnapi ellenfelünk, az UNI Győr ETO HC már az előző szezonban, még Vasas-színekben is rendre megnehezítette a Fradi dolgát, és idén is okozott már némi fejtörést a csapatunknak. Hazai jégen kétszer is nagyon szoros csatában kerekedtünk felül a győrieken, míg november közepén idegenben csak a hosszabbításban dőlt el a javunkra a meccs. Ladányi Balázs csapatának keményen védekező, kellemetlen stílusa valahogy nem igazán fekszik a mieinknek, ráadásul nem csak a Fradi, hanem más élcsapat dolgát is bármikor képesek megnehezíteni, de nincs más út, meg kell próbálni három ponttal hazatérni a Győri Jégsport Központból. Ha valamit lehet meríteni a pénteki, káoszos miskolci mérkőzésből, az az, hogy a legnehezebb pillanatokban, akár kétgólos hátrányban is mindig volt válasza a Fradinak, és a hosszabbításban is sikerült jobban bírni idegekkel.

Az idegekre vasárnap este is szükség lesz. Hatalmas küzdelemre, izgalmas mérkőzésre lehet számítani, nagyon bízunk benne, hogy a végén Fradi-győzelemmel. Hogy így lesz-e, kiderül 17.30-tól a Győri Jégsport Központban. A mérkőzést az Erste Liga TV élőben közvetíti.

Férfi jégkorong, Erste Liga, alapszakasz
UNI Győr ETO HC – FTC-Telekom
2022.február 6., vasárnap 17.30, Győri Jégsport Központ
Jegyek: ITT
Élő közvetítés: Erste Liga TV

Cikkajánló

Újra Fradi Zóna Örökzöld! Életútinterjú Hajzer Jánossal

Legújabb adásunkban az idén 75 éves, bajnok jégkorongozónk idézi fel emlékeit a 1970-es évek sikercsapatáról.

Svéd hátvéddel válik teljessé csapatunk kerete

Rasmus Bengtsson a következő szezonban is férfi jégkorongcsapatunkat fogja erősíteni.

Kialakult második ICEHL-szezonunk menetrendje

Felnőtt férfi jégkorongcsapatunk hazai pályán kezdi meg a 2026/27-es idényt.

Svéd hátvédünkkel hosszabbítottunk

Jesper Lindgren a 2026/27-es szezonban is felnőtt jégkorongcsapatunk játékosa lesz.

Bálizs Bencét választották a szezon legjobb kapusának

Az FTC-Telekom jégkorongozója a 2025/26-os szezonban is elnyerte a Vedres Mátyás-kupát.

Kétszeres NCAA konferencia-győztes center érkezik

A kanadai David Silye az AHL-ből igazol az osztrák bajnokságban szereplő felnőtt jégkorongcsapatunkhoz.

Tóth Gergely is marad, tovább erősödik a Fradi

A magyar válogatott hátvéd marad az FTC-Telekom jégkorongcsapatánál az új ICEHL-szezonban is.

Újabb válogatott játékossal hosszabbítottunk

Molnár Dávid a következő szezonban is férfi jégkorongcsapatunk játékosa lesz.

close
Facebook Youtube Instagram TikTok
Viber Spotify Linkedin