2020. március 5.
Az Erste Liga elődöntőjének fontos információi
Vasárnap és hétfőn Pesterzsébeten kezdjük meg az Újpest elleni elődöntőt, ami egyben az OB I döntője is.

Magyar bajnoki és Erste Liga-címvédő, Magyar Kupa-győztes férfi jégkorongcsapatunk a liga negyeddöntőjének hatodik mérkőzésén szerda este 4-2-es győzelmet aratott idegenben a Fehérvári Titánok ellen, ezzel hat mérkőzésen, 4-2-es összesítéssel kiharcolta a továbbjutást.

Fodor Szabolcs együttese az Erste Liga elődöntőjében a második kiemelt Dunaújvárosi Acélbikák ellen kisebb meglepetésre söpréssel, 4-0-s összesítéssel továbbjutó ősi riválissal, az Újpesttel találkozik. A másik ágon a már szintén elődöntős Sportklub Csíkszereda ellenfele már biztos, hogy a Corona Brassó, vagy a Gyergyói HK lesz, így a Ferencváros és az Újpest a két versenyben maradt legjobb magyarországi együttes. Ez azt is jelenti, hogy az Erste Liga elődöntője számunkra egyben az OB I döntője is.

A következő két hét minimum négy, maximum hét Hokiderbije történelmi léptékben is jelentős: a két együttes a MOL/Erste Liga történetében még soha nem találkozott egymással a rájátszásban, az OB I-ben pedig döntőt utoljára 28 évvel ezelőtt, 1992-ben vívott a két ősi rivális, azt a döntőt a Fradi nyerte. Az egyenes kieséses szakaszban legutóbb a 2005-ös bronzpárharcban ütköztünk meg a lila-fehérekkel, akkor ők nyerték a három győzelemig tartó menetet 3-2-re az NHL-lockout miatt Európába érkező Rob Niedermayerrel és Jason Strudwickkal megerősített FTC ellen.

Ami a mostani Erste Liga elődöntőt, és egyben OB I döntőt illeti, a négy győzelemig tartó párharc első két mérkőzését március 8-án és 9-én 18.00-tól a Pesterzsébet Jégcsarnokban rendezik, míg a harmadik és negyedik találkozó március 12-én és 13-án, csütörtökön és pénteken lesz Újpesten. Amennyiben szükséges, az 5-7. meccsek március 16-án, 18-án és 20-án lesznek, hazai jégen, idegenben, és ismét hazai jégen.

A hazai mérkőzésekre elkezdődött az online jegyelővétel a ferencvárosi szurkolók részére, a jegyek ITT vásárolhatóak meg. Amennyiben a mérkőzés napjára marad, lesz a helyszínen is jegyvásárlási lehetőség. A vendégek az alapszakaszban megszokottakhoz hasonlóan ezúttal is csak személyes elővétellel, Újpesten tudnak belépőt vásárolni, a helyszínen és online erre nincs lehetőség. Ennek részleteiről az UTE ad tájékoztatást szurkolóinak. A jegyek egységesen 1200 forintba kerülnek.

Az idegenbeli két mérkőzésre a vasárnapi, és ha marad, a hétfői pesterzsébeti találkozón vásárolhatnak belépőt a ferencvárosi szurkolók, 1250 forintos áron.

Akik nem tudnak ott lenni a jégcsarnokban, a vasárnapi mérkőzést online élő közvetítés segítségével követhetik nyomon, a hétfői találkozót pedig az M4 Sport közvetíti élőben.

Férfi jégkorong, Erste Liga elődöntő, OB I döntő
FTC-Telekom - UTE
A párharc az egyik fél negyedik győzelméig tart.

Meccsnapok:
1. meccs - 2020. március 8., vasárnap 18.00, Pesterzsébet Jégcsarnok (TV: online élő közvetítés) Jegyek: ITT
2. meccs - 2020. március 9., hétfő 18.00, Pesterzsébet Jégcsarnok (TV: M4 Sport, élő) Jegyek: ITT
3. meccs - 2020. március 12., csütörtök 18.00, Újpesti Jégcsarnok (TV: M4 Sport, élő)
4. meccs - 2020. március 13., péntek 18.00, Újpesti Jégcsarnok (TV: online élő közvetítés)

HA SZÜKSÉGES
5. meccs - 2020. március 16., hétfő 18.00, Pesterzsébet Jégcsarnok (TV: M4 Sport, élő)
6. meccs - 2020. március 18., szerda 18.00, Újpesti Jégcsarnok (TV: online élő közvetítés)
7. meccs - 2020. március 20., péntek 18.00, Pesterzsébet Jégcsarnok (TV: online élő közvetítés)