2021. augusztus 29.
Nagy Gergő betalált, olasz-veréssel zártuk a selejtezőt
Férfi jégkorong-válogatottunk 2-1-re legyőzte Olaszországot a Rigában zajló olimpiai selejtezőtornán.

A magyar férfi jégkorong-válogatott két fradistával, Nagy Gergővel és Arany Gergővel, valamint szakvezetőnkkel, Fodor Szabolccsal soraiban a lettországi Rigában zajló olimpiai kvalifikációs tornán az utolsó mérkőzését játszotta, méghozzá az olasz nemzeti csapat ellen.

Az első harmad kiegyenlített, kemény játékot hozott, de gól egyik oldalon sem született. A harmad első fele inkább az olaszoké volt, akik azonban hiába kerültek többször is emberelőnybe, nem tudtak velük élni.

A második játékrészben fokozatosan kezdtük átvenni az irányítást az ellenféltől és végül a harmad végén Nagy Gergő jutatta a pakkot az ellenfél kapujába. Játékosunk a lehető legjobban reagált a kipattanó korongra Sofron István lövése után, így kerültünk előnybe (1-0). Egy perccel később Erdély felborította az olasz kapust, majd nagy bunyó alakult ki a jégen. Végül a bírók Erdélyt és Sofront, míg az ellenfél részéről Glirát illetve Petant küldték ki két percre. A záró harmadban nem kellett sokat várnunk az újabb gólra és szerencsére ezt is mi szereztük, így Mihály Ákos révén már két góllal mentünk 12 perccel a meccs vége előtt.

Nem sokkal később azonban villantak az olaszok, és Morini szépített (2-1). Ez a találat érezhetően visszahozta a harcikedvet az ellenfélnél, de a hősiesen védekező csapatunk kitartott a találkozó végéig, így 2-1-re győztünk az utolsó mérkőzésünkön és ezzel a harmadik helyen zártuk a kvalifikációs tornát.

Fotó: Magyar Jégkorong Szövetség Facebook-oldala