2023. május 9.
Bravúros helytállás a világklasszis kanadaiak ellen
A magyar férfi hokiválogatott hatalmasat küzdött az MVM Dome-ban az 5-2-re nyerő 27-szeres világbajnok ellen.

A magyar válogatott egy rendkívül kemény felkészülési időszakot tudhat maga mögött. Az elmúlt öt hétben összesen 10 felkészülési meccsen vettek részt a játékosok, aminek a fő célja az elit vb-re kiutazó keret megfelelő kialakítása volt. A felkészülési időszak zárásaként a csapat a szintén A csoportos kanadai válogatottal csapott össze az MVM Dome-ban.

Ahogy azt előzetesen már lehetett sejteni, a megszokottnál intenzívebben kezdődött a találkozó. Igyekezett komoly nyomást helyezni a magyarokra a kanadai válogatott, de minden alkalommal sikerült kitörni belőle. Egy hazai támadásnál Erdély adta be a korongot Montembault kapuja elé, amire remek ütemben érkezett Sofron István és megszerezte a mérkőzés első gólját (1-0). Nem sokkal később érkezett rá a válasz, Lucic átadásából Sammy Blais tudott egyenlíteni (1-1). Hosszas oda-vissza játékot követően Cody Glass száguldott végig a koronggal egészen a kapuig és egy góllal fejezte be az akciót (1-2). A folytatásban bár a mieink tudtak nyomást gyakorolni a vendégek harmadára, a kanadaiaknak elég volt egy lehetőség. Krebs passzolt keresztbe az üresen maradt Lawson Crouse-nak, aki egy határozott lövéssel megszerezte a harmadik kanadai gólt (1-3). Cody Glassnak pedig sikerült dupláznia a találkozón, egy kipattanót tudott Bálizs háta mögött belőni a magyar kapuba (1-4). A harmadik harmadban sikerült szépíteni az álláson, Galló Vilmos közelről emelte be a korongot (2-4). Nem sokkal a vége előtt Kevin Constantine lehozta Bálizst, egy gyors korongszerzés után pedig Cody Glass tudta közelről az üres kapuba lőni a korongot 5-2-re lezárva ezzel a mérkőzést (2-5).

A magyar válogatott bár kikapott mégis történelmi mérkőzésen van túl a kanadaiak ellen, hiszen ilyen szoros találkozót még nem játszott egymás ellen a két csapat, mindezt pedig tették rekord nézőszám előtt, 14756 szurkoló volt jelen az MVM Dome-ban.

Férfi jégkorong, magyar válogatott felkészülési mérkőzés

Magyarország–Kanada 2-5 (1-2, 0-2, 1-1)

Magyarország: Bálizs (Horváth D.) – Fejes, Stipsicz, Galló, Hári, Sebők – Hadobás, Szabó B., Bartalis, Erdély, Sofron – Horváth M., Kiss R., Nagy G., Papp K., Terbócs – Garát, Pozsgai, Csányi, Nagy K., Vincze, Kóger, vezetőedző: Kevin Constantine

Kanada: Montembeault (Levi) – Middleton, Weegar, Blais, Lucic, Veleno – Barron, Bear, Carcone, Fantilli, McBain – Joseph, Myers, Laughton, Quinn, Toffoli – Crouse, Glass, Krebs, Neighbours, Vezetőedző: André Tourigny

Gólok: Sofron (05:35, Erdély), Galló (48:57, Kiss R., Sebők) illetve Blais (07:59, Lucic, Veleno), Glass (16:32), Crouse (26:18, Krebs, Bear), Glass (35:34), Glass (58:11, Crouse)

Kapura lövések: (6:7, 15:13, 8:15) 29:35

Védések: (5:5, 11:15, 14:7) 30:27 / 85.71% : 93.10%

Kiállítás percek: (0:4, 2:0, 0:4) 2:8

Emberelőny kihasználása: (3 / 0) 0.00% / (1 / 0) 0.00%

Emberelőnyben töltött idő: 8:00 / 2:00

Emberhátrányos védekezés: (0 / 1) 100.00% / (0 / 3) 100.00%