Csapatunk a válogatott szünet után elkezdett felzárkózni, és legutóbbi három mérkőzést meg is nyerte. Mondhatni, mindhárom különleges mérkőzés volt a mieink számára, először ugyanis azzal a FEHA19-cel találkoztunk, akikkel addig a szezonban még nem kerültünk össze, és a tabellán is előttünk jártak, végül ugyan hosszabbításban, de behúztuk a találkozót. Két nappal később derbi következett a Tüskecsarnokban, két vereség után pedig végre sikerült felül kerekednünk a lila-fehéreken. Legutóbb pedig tavalyi döntős ellenfelünkkel, a Corona Brassóval csaptunk össze hazai pályán, a mérkőzést végig dominálta csapatunk, és 5-2-es győzelmet arattak. Különlegessége ennek a győzelemnek, hogy majd egy éve nem sikerült legyőznünk a kék-sárgák csapatát.
Novemberi utolsó hazai mérkőzésünk után persze akadnak még lejátszandó találkozók, többek között a most vasárnapi FEHA19 elleni idegenbeli mérkőzés, amit rendhagyó módon nem Székesfehérváron rendeznek. A Magyar Jégkorong Szövetség évek óta igyekszik olyan helyekre is eljuttatni a jégkorongot a sportág népszerűsítése érdekében, ahol nincsen felnőtt Erste Ligás csapat, így csapatunk vasárnap Győrbe utazik, azonban a Nemak Jégcsarnok nem ismeretlen, hiszen néhány éve még rendeztek ott Erste Ligát is. Ami pedig biztosan elmondható már előre, hogy egy parázs meccs lesz látható a jégen, hiszen a legutóbb találkozásunk során, ahogy már említettük, csak hosszabbításban sikerült megnyernünk a FEHA elleni meccset, valamint az elmúlt évekkel ellentétben Tokaji Viktor irányítása alatt mintha magabiztosabbak, fizikálisabbak lennének a fehérvári játékosok. Erre kitűnő példaként szolgál a pénteki miskolci mérkőzés lefújása után történt lényegében tömegverekedés, amibe szó nélkül szálltak be mindkét csapat játékosai. Igaz, azt jelenleg még nem lehet tudni, hogy ez milyen szankciókkal fog járni a fegyelmi bizottság részéről, arra azért számíthatunk, hogy nem csak mi fogunk a megszokottnál rövidebb paddal játszani.
Figyelembe véve, hogy a Fradi egyre inkább kezdi megtalálni a saját útját, a FEHA19 pedig revansot venni érkezik Győrbe a korábbi vereségért, biztosan egy izgalmas mérkőzést láthatnak majd azok, akik elutaznak Győrbe, hogy a helyszínen buzdítsák kedvenceiket.
Férfi Jégkorong, Erste Liga, alapszakasz
FEHA19 – FTC-Telekom
2024. november 24., vasárnap 17.00, Nemak Jégcsarnok, Győr
Jegyek: ITT
Élő közvetítés: Erste Liga TV
Legújabb adásunkban az idén 75 éves, bajnok jégkorongozónk idézi fel emlékeit a 1970-es évek sikercsapatáról.
Rasmus Bengtsson a következő szezonban is férfi jégkorongcsapatunkat fogja erősíteni.
Felnőtt férfi jégkorongcsapatunk hazai pályán kezdi meg a 2026/27-es idényt.
Jesper Lindgren a 2026/27-es szezonban is felnőtt jégkorongcsapatunk játékosa lesz.
Az FTC-Telekom jégkorongozója a 2025/26-os szezonban is elnyerte a Vedres Mátyás-kupát.
A kanadai David Silye az AHL-ből igazol az osztrák bajnokságban szereplő felnőtt jégkorongcsapatunkhoz.
A magyar válogatott hátvéd marad az FTC-Telekom jégkorongcsapatánál az új ICEHL-szezonban is.
Molnár Dávid a következő szezonban is férfi jégkorongcsapatunk játékosa lesz.