2023. április 14.
Elképesztő tempó és győzelem a japánok ellen
A magyar férfi jégkorong-válogatott 5-2-re nyert a japánok elleni felkészülési mérkőzésen.

Az elit vb-re készülő magyar férfi jégkorong-válogatott április első hetében megkezdte a közös munkát Miskolcon, ahol már az első héten két mérkőzést is játszott az ukrán válogatott ellen. A vendégek jobban tudtak élni a helyzeteikkel, és végül mindkét meccset behúzták. A soron következő ellenfelünk a japán együttes volt, amely a jövőhéten megkezdi szereplését a divízó I/B-ben.

Gyorsabb tempóval kezdett a japán válogatott, amit egészen gyorsan sikerült felvennie a magyaroknak. Mindkét oldalon volt pár helyzet, de a védelem egyelőre mindkét oldalon alaposan végezte a dolgát. A harmad feléhez közeledve előnybe kerültek a vendégek, amit alig egy perccel később el is vesztettek, majd a kiegészülés után egy páros kiállítást is kiosztottak a játékvezetők. A 18. percben pedig végül megtört a jég, Papp Kristóf szerzett korongot, amivel bekorcsolyázott a támadó harmadba, és egy csel után megszerezte az első gólt (1-0). A szünetről visszatérve kicsit visszavettek a lendületből a magyarok, aminek meg is lett a következménye, Hadobás kiállítása alatt Shogo Nakajima érkezett remekül egy kipattanó korongra, amivel egyenlíteni tudott (1-1). Ez némileg ébresztőleg hatott a mieinkre, és komoly nyomás alá helyezték a japánok harmadát. Végül Henrik Nilsson egy Soforontól kapott korongot bombázott a japánok kapujába (2-1).

Az utolsó 20 percet jól kezdte a magyar válogatott, Garát adott egy remek hátrapasszt a kék vonalnál lévő Nagy Krisztiánnak, aki egy magabiztos lövéssel növelte az előnyünket (3-1). A folytatásban sem vett vissza lendületből Nagy Krisztián, elkorcsolyázott a koronggal a japán kapus előtt, majd az utolsó pillanatban beemelte a kapuba a pakkot (4-1). Az utolsó előtti percben egy emberhátrány kivédekezését követően Papp Kristóf maradt üresen közvetlen a japán kapu előtt, és a kapu mögül érkező Gallótól kapott korongot gyorsan a hálóba juttatta (5-1). Egy perccel később érkezett a válasz a japán válogatottól, Toko kékvonalról ellőtt bombájába ért bele Bálizs kapuja előtt Yusei Otsu, ami így a magyarok kapujában landolt (5-2). Hiába tudtak még szépíteni a vendégek, a magyarok végül megnyerték a két fél első találkozóját.

Férfi Jégkorong, válogatott felkészülési mérkőzés
Magyarország – Japán 5-2 (1-0, 1-1, 3-1)
Magyarország: Bálizs (Hortváth D.) – Hadobás, Pozsgai, Hári, Papp K., Galló – Fejes, Szirányi, Erdély, Vincze, Bartalis – Falus, Nilsson, Ambrus, Nagy G., Sofron – Garát, Szabó B., Nagy K., Terbócs, Vértes, Vezetőedző: Kevin Constantine
Japán: Fukufuji (E. Sato) – H. Sato, Yoneyama, Hitosatao, S. Nakajima, Takagi – Halliday, Hayata, Furuhashi, Hanzawa, T. Nakajima – Ishida, Yamada, Osawa, K. Otsu, Suzuki – Y. Otsu, Toko, Irikura, Isogai, K. Sato, Vezetőedző: Perry Pearn
Gólok: Papp K. (18:20), Nillson (34:46, Sofron, Ambrus), Nagy K. (42:01, Garát), Nagy K. (48:06), Papp K. (58:01, Galló) illetve Nakajima (30:35 EE, Osawa, Hitosato), Otsu (59:08, Toko, Hanzawa)

Elkezdtük a nyári munkát, fókuszban a következő szezon

Férfi jégkorongozóink Kiss Áron erőnléti edző vezetésével elkezdték a közös nyári felkészülést - INTERJÚ

Továbbra is a Ferencvárosban szerepel Bán Károly

Jégkorong szakosztályunk mindenben megállapodott a csatárral, aki így újabb egy évig lesz a Fradi játékosa.

Németh Attila marad a Ferencvárosnál

A rutinos csatár mindenben megállapodott jégkorong szakosztályunkkal, újabb egy évig visel zöld-fehéret.

Két FTC-hokissal nyári táborozik a férfiválogatott

Arany Gergely és Galajda Zsombor is bekerült a magyar férfi jégkorong-válogatott nyáron készülő keretébe.

Összeállt a kapustrió, Nagy Kristóf is hosszabbított

Jégkorong szakosztályunk mindenben megállapodott Nagy Kristóffal, így teljes a Fradi kapusállománya.