
Amint arról korábban beszámoltunk, a koronavírus-járvány miatt kialakult bizonytalan helyzet miatt szinte napról-napra változik magyar bajnok, Erste Liga-győztes és Magyar Kupa-címvédő férfi jégkorongcsapatunk felkészülési programja a liga várható szeptember közepi rajtja előtt. Az már korábban kiderült, hogy a – hivatalosan éppen a bizonytalan helyzet miatt ki sem írt – szeptember 4-re tervezett Újpest elleni Szuperkupa-mérkőzés elmarad, emellett Fodor Szabolcs együttese nem tudta lejátszani az augusztus 28-ra tervezett, Nyitra elleni edzőmeccsét sem.
Együttesünk szeptember 1-jén, kedden a Dunaújvárosi Acélbikák otthonában lépett volna jégre 18.00-tól felkészülési találkozón, ám a DAB hivatalos Facebook oldalán közzétett közlemény szerint mivel hét játékosuk is gyanús tünetekkel kereste fel háziorvosát, a protokollnak megfelelően ellenfelünk lemondta a mérkőzést. A közleményt az alábbiakban változtatás nélkül idézzük:
Galajda Zsombor továbbra is jégkorongcsapatunkat erősíti.
Az NHL-ben draftolt, komoly észak-amerikai tapasztalattal rendelkező Carter Savoie csatlakozik keretünkhöz.
Horváth Milán a következő szezonban is férfi jégkorongcsapatunk játékosa lesz.
Hadobás Zétény második ICEHL-szezonját kezdheti szeptemberben férfi jégkorongcsapatunknál.
A következő idényben is Nagy Kristóf és Bálizs Bence alkotja jégkorongcsapatunk kapuspárosát.
Mihalik András a következő szezonban is férfi jégkorongcsapatunk játékosa lesz.
Laskawy Ferenc és Schlekmann Márk szerint a Fradi készen áll a következő lépésre az ICEHL-ben.
Sűrű program vár a bajnokság előtt második ICEHL-es szezonjára készülő FTC-Telekom jégkorongozóira.