2020. február 15.
Fantasztikus győzelem, újra a tabella élén!
Férfi jégkorongcsapatunk visszavágott a Dunaújvárosnak a szerdai vereségért, így újra az élen a zöld-fehérek.

Magyar bajnok, Erste Liga-címvédő, Magyar Kupa-győztes férfi jégkorongcsapatunk számára nem úgy indult a nemzetközi szünetről való visszatérés, ahogy azt eltervezték, hiszen 5-4-es vereséget szenvedtek az első helyre pályázó DAB vendégeként. Búslakodásra azonban nem volt idő, hiszen azonnal megkaptuk a lehetőséget a javításra, ezúttal már Pesterzsébeten nézhettünk farkasszemet a mumusnak számító újvárosiakkal.

A mieink kapujában az előző meccshez hasonlóan ezúttal is Arany Gergely kezdett. A kezdő korongbedobást mi tudtuk elhozni és nem is kellett sok, hogy helyzetbe kerüljünk: mindössze 20 másodperc után Roczanov volt az, aki célba vette Hughson kapuját, akiről ugyan kijött a korong, de hiába érkezett Farkas, nem tudott ismételni. Alig fél perccel később hatalmas lehetőséget kaptunk, ugyanis technikai kisbüntetés miatt emberelőnybe kerültünk, így azonnal odaszorítottuk őket a kapujuk elé. Ezúttal sem kellett sokat várnia a közönségnek, hogy helyzetet lásson, de előbb Pulli, majd Nagy Gergő lövése is a kapusban halt el. Alighogy kiegészültek a vendégek, próbálták feltörni a masszív védelmünket, végül egy eladott passzból sikerült eljutniuk lövésig, de Arany nagyot fogott. Rangdóhoz méltó első perceket láthattunk, ugyanis egyik csapat sem fogta vissza magát, ennek ellenére főleg a mi akaratunk érvényesült, míg az újvárosiak kénytelenek voltak a védekezésre összpontosítani, akárcsak a két csapat szerdai meccsének utolsó két harmadában. Öt perc elteltével Switzer harcolt meg egy már elveszettnek hitt korongért, aminek meg is lett az eredménye: nagyszerűen passzolt középre, ahol érkezett Tóth Gergely, de a közelről érkező lövést védte Hughson. Egy perccel később jött a hidegzuhany: kiszabadultak a nyomás alól, amit azonnal ki is használtak, Turcotte mattolta Aranyt (0-1). Ahelyett, hogy összezuhantunk volna, az amúgy is magas fordulatszámunkat megdupláztuk, így azonnal indítottuk az ellentámadást, majd Rantanen távoli lövése utat talált az újvárosi kapuba (1-1). Kevesebb, mint egy perccel később jött Tóth Adrián, aki közvetlen közelről húzta be a korongot. Elsőre még nem adták meg a találatot, majd rövid videózás után már nem volt kérdés, nálunk volt az előny (2-1). Ha azt hittük, hogy itt kissé visszább esik majd az iram, akkor hatalmasat tévedtünk, ugyanis Fodor Szabolcs elképesztő módon felpörgette csapatát, amit a folyamatos rohamok bizonyítottak. Az életveszélyes támadásainknak meg is lett az eredménye: a Fradi alapszakaszos pontkirálya, Brett Switzer remekbe szabott passzal ugratta ki Kulmalát, aki szenzációs megoldással mattolta Hughsont, így már kettő volt a differencia (3-1). A Ferencváros elképesztő mentális erőről tett tanúbizonyságot, és itt még közel sem volt vége. Sorra dolgoztuk ki a támadásokat, de úgy tűnt a vendégek összeszedték magukat. Öt perccel a vége előtt az a Juusela cáfolt rá erre a gondolatra, aki először kapta meg a lehetőséget az első sorban, amit egy remekbe szabott góllal hálát meg (4-1). Az első harmad utolsó perceiben is a mieink akarata érvényesült, de újabb találatot már nem sikerült bevinni, így magabiztos három gólos előnnyel vonulhattunk a pihenőre.

Az elsőhöz hasonlóan a második harmadot is mi indítottuk sokkal jobban. Alig ötven másodperc telt el, amikor Kulmala lopta el a korongot az egyik vendég védőtől, majd Hughson lábai között lőtte a kapuba a játékszert (5-1). Nem sokkal később Pavuk kapott két percet durva játékért, így az újvárosiak megkapták a lehetőséget, hogy visszakapaszkodjanak a mérkőzésbe, de egyetlen komoly helyzetet sem tudtak kialakítani. Miután ismét teljes létszámmal folytattuk a találkozót, visszaállt a világ rendje, és újabb rohamokat indítottunk az újabb találatért. Előbb Roczanov, majd Pavuk próbálkozott egy életerős lövéssel, de Hughson mindkét alkalommal hárított. Hat percnyi játék után Kärmeniemi kapott két percet fogásért, így ismét létszámfölényben támadhattak a vendégek. Ezúttal sem tudtak komoly ziccert kialakítani, sőt, még Hajós révén mi jártunk közelebb a gólhoz, de Huhgson egy remek mozdulattal kiszedte a felső sarokba tartó lövést. A kiegészülés után sem változott sokat a játék képe, mi támadtunk, míg az Acélbikák minden erejükkel azon dolgoztak, hogy ne kapjanak újab gólt. Egy ízben egy tökéletesen végig vitt támadás után Nagy Gergő vette észre a hosszú oldalon érkező Tóth Adriánt, aki célba is vette a rövid oldalt, de a vendég portás résen volt. Sorra dolgoztuk ki a helyzeteket, de egy-egy alkalommal kiszabadultak a vendégek és megpróbáltak visszajönni a meccsebe, ezt pedig nem hagyhattuk. Hasonló véleményen volt a két csapat előző mérkőzésén mesterhármasig jutó Jere Pulli, aki csak szabálytalanság árán tudta megállítani a vendégek gólszerzési lehetőségét. Hiába kellett ismét emberhátrányban védekeznünk, a vendégek nem tudtak felállni és néhány passz után egy céltalan lövéssel próbálkoztak, de az jócskán elkerülte Arany kapuját. Miután finn védőnk visszaállt, újfent mi lendültünk támadásba, amit a vendég portás nem nézett jó szemmel, így Németh Attilát lenyomta a jégre. Ezt követően kisebb lökdösődés vette kezdetét, amit a játékvezető két-két perccel jutalmazott: vendég oldalról Azari, tőlünk Hegyi találta magát a büntetőpadon. Nem is kellett sokat várni, a Ferencváros kihasználta az újvárosi védők tétlenségét, jött Kulmala, aki mesterhármast jegyzett (6-1). Nem álltunk le egy pillanatra sem, hiszen alig egy perccel később Juusela is meglőtte maga második, egyben csapata hetedik gólját (7-1). Ez volt az a pont, ahol Hughsonnál elszakadt a cérna, így David Leger kénytelen volt lecserélni, valamint ezzel egy időben időt is kért, így a folytatásra Pinczés Bendegúz állt a vendégek kapujába. Alig telt el húsz másodperc, amikor Mazurek végleges fegyelmivel kénytelen volt végleg kiszállni az összecsapásból. Fél perccel később, szinte a semmiből Németh Péter korcsolyázott Arany felé, akit egy szép mozdulattal megvert, így valamelyest kozmetikázva az eredményen (7-2). Itt még közel sem volt vége a gólok hosszú sorának, ugyanis Hegyi távoli lövésbe Tóth Richárd kapott bele, így a korong egyenesen Pinczés kapujába vágódott (8-2). A második harmadot ott folytatta a Ferencváros, ahol az elsőt abbahagyta. Magabiztos játékkal, szenzációs helyzetkihasználással hatgólos előnyre tett szert az utolsó húsz perc előtt.

A záró játékrész elején az újvárosiak támadhattak: mindössze tíz másodpercre volt szükségük, hogy helyzetig is eljussanak, de Aranynak nem volt nehéz dolga a középre tartó lövésnél. Alighogy elhoztuk a bulit, azonnal indítottuk a következő támadásunkat, ráadásul kishíján meglőttük a kilencediket is, de Kulmala helyzete csak a rövid oldali vasat találta el. A második percben azonban már nem volt szerencséje a DAB-nak, Tóth Richárd egy kavarodást kihasználva lőtte a kapuba az elé kerülő játékszert (9-2). Nekünk már nem volt sürgős, a vendégek pedig egyszerűen nem tudtak mit kezdeni a betonbiztos védelmünkkel, így nem igazán erőltette egyik fél sem a támadásokat, sokkal inkább a mezőnyben gyűrték egymást a játékosok, aminek egy esetben a duplázó Juusela lett az áldozata, ugyanis gáncsolásért kapott két percet. Ahogy eddig, úgy ezután sem tudott mit kezdeni a Dunaújváros, amúgy erős támadósora a mindenre odaérő hátsó alakzattal. Még a harmad első felében Tóth Adrián ugratta ki Nagy Gergőt, akinek lövése ha nehezen is, de bevánszorgott a kapuba, így a csapatkapitány is feliratkozott a gólszerzők közé (10-2). A játékrész felén túllépve Tóth Adrián kapott két percet bottal akasztásért, amit nagy erőfeszítések árán Somogyi tudott kihasználni (10-3). Három perccel később jött a kegyelemdöfés, az előre húzódó Sarcia kapta a korongot a kapitánytól, majd kíméletlenül lőtte a jobb felsőbe (11-3). A gyors gólváltás után kissé leült a mérkőzés irama, hiszen mi már elvégeztük a dolgunkat, az újvárosiak pedig alig várták, hogy vége legyen a rémálomnak. Tizenöt másodperccel a vége előtt azonban Kovács még beköszönt Aranynak (11-4), ezzel beállítva a végeredményt.

A Ferencváros egygólos hátrányból felállva, ellentmondást nem tűrő játékkal kiütéses győzelmet aratott a Dunaújvárosi Acélbikák ellen, ezzel pedig visszavágott a szerdai vereségért. A három pont megszerzésével zöld-fehér alakulatunk ismét fellépett a felsőház tabellájának első helyére, ezzel pedig egy lépéssel közelebb került az első kiemeléshez, valamint az ezzel járó első ellenfélválasztási jog megszerzéséhez. Fodor Szabolcs csapata legközelebb hétfőn, a DEAC vendégént lép jégre, ahol egy újabb lépést az első hely megőrzéséért.

Férfi jégkorong, Erste Liga, középszakasz, felsőház, 6. forduló
FTC-Telekom – Dunaújvárosi Acélbikák 11-4 (4-1, 4-1, 3-2)
Pesterzsébet Jégcsarnok
FTC-Telekom: Arany (Nagy K.) – Kärmeniemi, Pulli, Juusela, Nagy G., Tóth Ad. – Rantanen, Tóth Gergely, Kulmala, Pavuk, Switzer – Hegyi, Sarcia, Hajós, Németh, Tóth Ri. – Boros, Jászai, Farkas, Roczanov, Tóth Gergő Vezetőedző: Fodor Szabolcs
Dunaújvárosi Acélbikák: Hughson (Pinczés B.) – Kovács, Vorijarvi, Azari, Dansereau, Mazurek – Hüffner, Lendák, Somogyi, Turcotte, Zanoszki – Dósa, Hruby, Gebei, Pinczés, Silló – Gulácsi, Ráduly, Németh Péter, Subotic, Tamás Vezetőedző: David Leger
Kapura lövések: (20:7, 14:7, 14:8) 48:22
Védések: (6:16, 6:10, 6:11) 18:37 / 81.82% : 77.08%
Kiállítás percek: (2:4, 8:58, 6:2) 16:64
Emberelőny kihasználás: (5 / 2) 40.00% / (7 / 2) 28.57%
Emberhátrányos védekezés: (2 / 7) 71.43% / (2 / 5) 60.00%
Gólszerzők: Rantanen (06:44, Switzer, Pavuk), Tóth Adrián (07:11, Nagy G.), Kulmala (09:16, Switzer, Tóth Gergely), Juusela (15:08, Hegyi, Tóth Ad.), Kulmala (20:51), Kulmala (35:31, EE, Pulli), Juusela (37:27, EE), Tóth Richárd (38:49, Hegyi, Hajós), Tóth Richárd (41:59, Roczanov), Nagy Gergő (48:13, Tóth Ad.), Sarcia (56:33, Nagy G., Tóth Ad.) illetve Turcotte (05:52, Somogyi, Zanoszki), Németh Péter (37:22, EH, Silló, Hüffner), Somogyi (53:25, EE, Dansereau, Zanoszki), Kovács (59:45, EE, Zanoszki, Dansereau)

Győzelem Csíkszeredában, újra nálunk a pályaelőny

Bajnok hokisaink 4-1-re legyőzték a Csíkszeredát, pénteken jöhet az ötödik meccs.

Újabb idegenbeli mérkőzéssel folytatódik az elődöntő

Magyar bajnok hokisaink ismét az egyenlítésért küzdenek az Erste Liga elődöntőjében, ezúttal idegenben.

Vereség Csíkszeredában az elődöntő harmadik meccsén

Férfi hokisaink 4-0-ra kikaptak a Csíkszeredától, szerdán az egyenlítésért lépünk jégre, szintén idegenben.

Csíkszeredában folytatódik az elődöntő

Magyar bajnok hokisaink idegenben, 1-1-ről folytatják az elődöntős párharcot.

Óriási győzelem, egyenlítettünk az elődöntős párharcban

Jégkorongozóink parádés játékkal 6-1-re győztek a Csíkszereda ellen, így 1-1-gyel utazhatnak a folytatásra.

Az egyenlítés a cél az elődöntő második meccsén

Kevesebb, mint 24 órával az első összecsapás után már jön is a következő meccs a Csíkszeredai Sportklub ellen.

Vereség az elődöntő első mérkőzésén

A Csíkszereda 4-2-re győzött a Tüskecsarnokban, oda a pályaelőnyünk.

Magyar bajnokként kezdjük el az Erste Liga elődöntőjét

31-szeres bajnokként fogadjuk pénteken 18.30-tól a Csíkszeredát a Tüskecsarnokban a párharc első meccsén.