2023. október 11.
Gyászolunk
Kedden este elhunyt Pap Gábor, jégkorong szakosztályunk csapatmenedzsere.

Gyászol a Fradi-család. Október 10-én, kedden este váratlanul, tragikus hirtelenséggel elhunyt a Ferencvárosi Torna Club jégkorong szakosztályának csapatmenedzsere, Pap Gábor.

Pap Gábor, vagy ahogy Fradista berkeken belül mindenki ismeri, „Csuhás” 1968. november 14-én született Budapesten, tanulmányait is itt végezte, az általános iskola és a gimnázium elvégzése után 1993-ban végzett a Budapesti Műszaki Egyetemen, majd szakmájában kezdett dolgozni mérnökként.

A IX. kerületben nőtt fel és töltötte egész életét, édesapjától örökölte a Ferencváros szeretetét, amely mellett egész életében, a legnehezebb időszakokban is kitartott. Bérletes szurkolója volt a férfi labdarúgócsapatnak, de igazi szerelmévé mégis a jégkorong vált.

Az utóbbi több mint két évtizedben nem csak szurkolóként, de a szakosztály mellett tevékenyen dolgozva segítette férfi jégkorongcsapatunkat. Abban az időben tette a csapatért a legtöbbet, amikor a szakosztály az 1990-es évek sikerei után anyagi problémák miatt a megszűnés szélén állt, a menedzsment munkájának tétje a nagymúltú, rekordbajnok szakosztály megmaradása volt. Kitartott a csapat mellett, és az évek során a szakosztály napi munkájának motorjává vált, így hatalmas része volt abban, hogy a csapat az elmúlt néhány évben ismét a történelméhez méltó sikerek útjára lépett.

Pap Gábor a jégkorong szakosztály mellett évekig az FTC Sportigazgatóságának elnökeként dolgozott, alapító tagja volt a Fradi Fair Play Bizottságának, valamint tagja volt a Magyar Jégkorong Szövetség elnökségének is, és több bizottság munkájában vett részt.

Pap Gábort Isten nyugosztalja, emlékét örökre megőrizzük! Pap Gábort az FTC jégkorong szakosztálya saját halottjának tekinti.

Cikkajánló

Megvannak felkészülési mérkőzéseink időpontja

Sűrű program vár a bajnokság előtt második ICEHL-es szezonjára készülő FTC-Telekom jégkorongozóira.

Az FTC is jégre lép az Ifj. Ocskay Gábor Emléktornán

Csapatunk a házigazdával mérkőzik meg a 2026-os székesfehérvári jégkorongtorna zárónapján.

Magyar válogatott csatár csatlakozik keretünkhöz

Tovább erősödik az FTC-Telekom ICEHL-kerete, Dobos Bendegúz Finnországból érkezik a csatársor megerősítésére.

Kétszeres lengyel bajnok csatár érkezik a Fradiba

Újabb finn légióssal erősödik ICEHL-es csapatunk, Rasmus Heljanko személyében ponterős jégkorongozó érkezik.

Újabb alapember marad: finn védőnk is hosszabbított

A sérülésből visszatérő Paavo Tyni marad a Fradiban, és már a rájátszást célozza a következő idényben.

Finn csatárunk a következő idényben bizonyíthat

Topi Rönni jégkorongcsapatunkban folytatja, az előző szezon nagy részének kihagyása után.

Ötödik Fradi-szezonjára készül finn légiósunk

Aku Kestilä a következő szezonban is az ICEHL-ben szerepelő jégkorongcsapatunkat erősíti.

A következő szezonban is Fradi-színekben toplégiósunk

Jussi Tammela a Fradi második ICEHL-szezonjában is felnőtt jégkorongcsapatunk tagja lesz.

close
Facebook Youtube Instagram TikTok
Viber Spotify Linkedin