Gyászol a Fradi-család. Október 10-én, kedden este váratlanul, tragikus hirtelenséggel elhunyt a Ferencvárosi Torna Club jégkorong szakosztályának csapatmenedzsere, Pap Gábor.
Pap Gábor, vagy ahogy Fradista berkeken belül mindenki ismeri, „Csuhás” 1968. november 14-én született Budapesten, tanulmányait is itt végezte, az általános iskola és a gimnázium elvégzése után 1993-ban végzett a Budapesti Műszaki Egyetemen, majd szakmájában kezdett dolgozni mérnökként.
A IX. kerületben nőtt fel és töltötte egész életét, édesapjától örökölte a Ferencváros szeretetét, amely mellett egész életében, a legnehezebb időszakokban is kitartott. Bérletes szurkolója volt a férfi labdarúgócsapatnak, de igazi szerelmévé mégis a jégkorong vált.
Az utóbbi több mint két évtizedben nem csak szurkolóként, de a szakosztály mellett tevékenyen dolgozva segítette férfi jégkorongcsapatunkat. Abban az időben tette a csapatért a legtöbbet, amikor a szakosztály az 1990-es évek sikerei után anyagi problémák miatt a megszűnés szélén állt, a menedzsment munkájának tétje a nagymúltú, rekordbajnok szakosztály megmaradása volt. Kitartott a csapat mellett, és az évek során a szakosztály napi munkájának motorjává vált, így hatalmas része volt abban, hogy a csapat az elmúlt néhány évben ismét a történelméhez méltó sikerek útjára lépett.
Pap Gábor a jégkorong szakosztály mellett évekig az FTC Sportigazgatóságának elnökeként dolgozott, alapító tagja volt a Fradi Fair Play Bizottságának, valamint tagja volt a Magyar Jégkorong Szövetség elnökségének is, és több bizottság munkájában vett részt.
Pap Gábort Isten nyugosztalja, emlékét örökre megőrizzük! Pap Gábort az FTC jégkorong szakosztálya saját halottjának tekinti.
A következő idényben is Nagy Kristóf és Bálizs Bence alkotja jégkorongcsapatunk kapuspárosát.
Mihalik András a következő szezonban is férfi jégkorongcsapatunk játékosa lesz.
Laskawy Ferenc és Schlekmann Márk szerint a Fradi készen áll a következő lépésre az ICEHL-ben.
Sűrű program vár a bajnokság előtt második ICEHL-es szezonjára készülő FTC-Telekom jégkorongozóira.
Csapatunk a házigazdával mérkőzik meg a 2026-os székesfehérvári jégkorongtorna zárónapján.
Tovább erősödik az FTC-Telekom ICEHL-kerete, Dobos Bendegúz Finnországból érkezik a csatársor megerősítésére.
Újabb finn légióssal erősödik ICEHL-es csapatunk, Rasmus Heljanko személyében ponterős jégkorongozó érkezik.
A sérülésből visszatérő Paavo Tyni marad a Fradiban, és már a rájátszást célozza a következő idényben.