Az már a december 23-ai, Fehérvári Titánok elleni idegenbeli győzelem óta biztos volt, hogy az FTC-Telekom férfi jégkorongcsapata a felsőházban folytatja az alapszakasz végeztével az Erste Liga 2018/19-es idényét. Nem mindegy azonban, hogy hányadik helyen zárjuk az első fázist, ugyanis az alapszakasz végeztével a csapatok a helyezésektől függően több-kevesebb bónuszpontot visznek tovább magukkal a középszakaszra. Emiatt még komoly tétje van az alapszakaszból hátralévő két mérkőzésünknek, hiszen Fodor Szabolcs csapata harcban áll az alapszakasz megnyeréséért.
A hétvége eredményeivel viszont biztossá vált, hogy a Gyergyói HK már matematikailag sem tudja megelőzni a tabellán az Újpestet, így eldőlt, hogy a Ferencváros-Csíkszereda-Brassó-Újpest-DEAC ötös folytatja a felsőházban a középszakaszban, és játszik egymás ellen oda-vissza összesen nyolc mérkőzést, míg a Gyergyó, a DAB, a Fehérvári Titánok, a Vienna Capitals II, a Hokiklub Budapest és a Vasas az alsóházban harcol a három fennmaradó playoff-helyért. A helyezésekben még lehetnek változások, amelyek a bónuszpontok kiosztását befolyásolhatják.
A Magyar Jégkorong Szövetség így viszont már el tudta készíteni a középszakasz teljes hivatalos sorsolását, amelyet meg is küldött a résztvevő csapatoknak. A sorsolás alapján biztossá vált, hogy a mieink a január 18-ai, Gyergyó elleni hazai utolsó alapszakasz-mérkőzés után az UTE elleni hazai Derbivel kezdjük meg a középszakaszt január 26-án, szombaton, míg szintén egy rangadóval, a Csíkszereda elleni idegenbeli összecsapással zárjuk a nyolcmeccses etapot február 23-án.
Jégkorong, Erste Liga, középszakasz
Az FTC-Telekom mérkőzéseinek dátumai:
2019. január 26., szombat, 18.00: FTC-Telekom - UTE
2019. január 28., hétfő, 20.00 (hétfő esti rangadó, M4 Sport): UTE - FTC-Telekom
2019. február 1., péntek, 18.00: FTC-Telekom - Corona Brassó
2019. február 3., vasárnap, 18.00: FTC-Telekom - Sportklub Csíkszereda
2019. február 14., csütörtök, 19.00: DEAC - FTC-Telekom
2019. február 18., hétfő, 20.00 (hétfő esti rangadó, M4 Sport): FTC-Telekom - DEAC
2019. február 21., csütörtök, 17.30: Corona Brassó - FTC-Telekom
2019. február 23., szombat, 17.30: Sportklub Csíkszereda - FTC-Telekom
Tovább erősödik az FTC-Telekom ICEHL-kerete, Dobos Bendegúz Finnországból érkezik a csatársor megerősítésére.
Újabb finn légióssal erősödik ICEHL-es csapatunk, Rasmus Heljanko személyében ponterős jégkorongozó érkezik.
A sérülésből visszatérő Paavo Tyni marad a Fradiban, és már a rájátszást célozza a következő idényben.
Topi Rönni jégkorongcsapatunkban folytatja, az előző szezon nagy részének kihagyása után.
Aku Kestilä a következő szezonban is az ICEHL-ben szerepelő jégkorongcsapatunkat erősíti.
Jussi Tammela a Fradi második ICEHL-szezonjában is felnőtt jégkorongcsapatunk tagja lesz.
A Ferencváros egykori bajnok jégkorongozója ma is büszkén őrzi első, 1985-ös igazolását.
Két mérkőzés után a teljes szezonra csatlakozik jégkorongcsapatunkhoz a válogatott Schlekmann Márk