Felnőtt férfi jégkorongozóink is belevágtak az Erste Liga negyeddöntőjébe, mint ismert a tavalyi döntős ellenfelünk a Corona Brassó ellen játszunk. A négy győzelemig tartó párharc első két meccsét Brassóban rendezték. Az első találkozó kissé döcögősen indult, ami érthető is volt, hiszen előtte két hétig nem lépett pályára csapatunk tétmeccsen, de gyorsan megtalálta a Fradi a saját hokiját és magabiztos 6-2-vel elvették a címvédő pályaelőnyét. A második meccsen már szorosabbra sikeredett és bár végig vezetni tudtunk a mérkőzésen, végül hosszabbításban a kék-sárgák lőtték a győztes gólt.
Hokisaink így egy-egy győzelemmel és vereséggel tértek haza kedden, szerdán pedig már ismét belevetették magukat a munkába, ugyanis csütörtökön és pénteken rendezik a párharc két következő mérkőzését méghozzá a Tüskecsarnokban. Az alapszakasz során a négy egymás elleni meccsből a Brassó csupán egyet tudott megnyerni ellenünk, azt pedig történetesen a szezon elején a Tüskecsarnokban húzták be, igaz akkor is szoros meccset játszottak a felek egymás ellen, aztán csapatunk a szezon hátralévő részére megtalálta Dubeau és a brassóiak ellenszerét és négyszer is győzni tudtak, ha a már lejátszott negyeddöntős meccseket is figyelembe vesszük. Ezt a sorozatot szakította meg a Brassó hétfőn egy hosszabbításos győzelemmel.
Az Erste Liga-negyeddöntőre a kisebb sérüléssel küzdő játékosaink is mind visszatértek, méghozzá úgy, hogy pontot vagy pontokat szereztek, Lauri Heino mindkét meccsen betalált, Michael Keränen pedig egy gólpasszal járult hozzá az első meccs győzelméhez. Ami pedig a szakmai stáb dolgát könnyíti, hogy bár rengeteg ütközés és kisebb-nagyobb nézeteltérés volt a meccseken, újabb sérültünk nem lett, így továbbra is van miből merítenie az edzői stábnak a keret kialakításánál.
Fodor Szabolcs a mérkőzéseket követő nyilatkozataiban kiemelte, hogy elégedett, mert mindenki minden egyes cserében kihozott magából mindent, keményen dolgoztak, ami meghozta az eredményét. Ezt talán mi sem mutatja jobban, hogy csapatunk a két meccsen összesen 67 alkalommal lőtt kapura, amiből 10 landolt a Brassó hálójában, míg a romániai gárda 95 kapura lövéséből csupán hét jutott át Kalninson, valamint az emberelőnyök kihasználásában is jeleskedett csapatunk.
Az bátran kijelenthető, hogy mindkét együttes más fordulatszámon pörög már, mint az alapszakaszban, igazi playoff-hokit játszanak, fizikális, gyors és a végletekig kiélezett csatákat láthattunk már az első két alkalommal is. Persze mindkét csapatnak van miért törlesztenie, így talán nem is csoda, hogy már az első két meccsen parázs hangulat alakult ki a jégen és talán a lelátón is.
A fentebbiek tudatában két rendkívül küzdős meccsre lehet számítani a Tüskecsarnokban, mivel pedig a párharc visszakerül az Olimpai Jégpályára várhatóan ellenfelünk jobban fog nyomni, hogy az ötödik meccsen hazai pályán juthasson az elődöntőbe. Ehhez azonban az FTC-Telekomnak biztosan lesz egy-két szava.
Két kapusunk és kilenc mezőnyjátékosunk került be a magyar férfi jégkorongválogatott bő keretébe.
Férfi jégkorongcsapatunk első ICEHL-es szezonjában kanadai csatárunk viselte a „C”-t.
Visszatért a Fradiba Szuper Levente, aki válogatott jégkorongozóinknak tartott extra edzést - VIDEÓ!
Férfi jégkorongcsapatunknak nem sikerült a mini-playoffba jutás az ICEHL-ben.
Az ICEHL-ben egy rendes játékidős győzelemmel jégkorongcsapatunk bebiztosíthatná helyét a mini-playoffban.
Nem bírtunk a Linzzel az ICEHL alapszakaszának utolsó előtti körében.
Jön az alapszakasz utolsó két mérkőzése az ICEHL-ben, ahol csapatunknak újra saját kezében a sorsa.
Újabb lépéssel közelebb kerültünk az ICEHL rájátszás-kvalifikációjához.