2023. november 2.
Hivatalos a Kontinentális Kupa novemberi menetrendje
Férfi hokisaink november 17-19 között a cortinai Olimpiai Jégcsarnokban lépnek jégre a Final Fourba jutásért.

Mint arról korábban beszámoltunk, magyar bajnok férfi jégkorongcsapatunk az IIHF Kontinentális Kupa október közepén Belgrádban megrendezett második csoportköréből három meccsen aratott három magabiztos győzelemmel továbbjutott a harmadik körbe, a sorozat legjobb nyolc csapata közé. Az FTC-Telekom a következő fordulóban az F csoportban lesz érdekelt, amelyet az olasz síparadicsomban, Cortina d’Ampezzóban rendeznek november 17-e és 19-e között, a lengyel GKS Katowice, a dán Herning Blue Fox és a házigazda SG Cortina lesz az ellenfelünk.

A házigazda olaszok a Nemzetközi Jégkorong Szövetséggel (IIHF) együttműködve elkészítették a forduló hivatalos menetrendjét is, aminek értelmében az FTC-Telekom pénteken 16:30-kor a lengyel GKS Katowice ellen kezdi meg szereplését, szombaton szintén 16:30-kor a dán Herning Blue Fox lesz az ellenfél, vasárnap pedig a házigazda olasz SG Cortinával csapunk össze este 20:30-tól.

A harmadik körből a korábbiakkal ellentétben egy helyett két csapat jut tovább a Final Fourba, amit az érdekelt csapatok egyike rendez majd 2024. január 12-e és 14-e között.

A házigazda hivatalos oldalán már a belépőket is meg lehet vásárolni! Két típus közül lehet választani, vannak napijegyek és lehetőség van háromnapos bérletet is venni, amivel a torna mind a hat mérkőzésére be lehet menni. Az alábbi linken azt is feltüntetik, hogy melyik csapat drukkerei hol foglalhatnak majd helyet, hová vásároljanak belépőt.

Férfi jégkorong, IIHF Kontinentális Kupa
Harmadik kör, F csoport, 2023. november 17-19., Cortina d’Ampezzo, Olimpiai Jégcsarnok

November 17., péntek 16.30
GKS Katowice (lengyel) – FTC-Telekom

November 18., szombat 16.30
FTC-Telekom – Herning Blue Fox (dán)

November 19., vasárnap 20.30
SG Cortina (olasz) – FTC-Telekom

A csoport győztese továbbjut a Final Fourba.

Az IIHF Kontinentális Kupa további programja:

E csoport (Grenoble): Cardiff Devils (brit), Nomad (kazah), Les Bruleurs de Loups (francia), HK Zemgale (lett)

Final Four, 2024. január 12-14.
Az E és az F csoport első két helyezettjei

Szerződést hosszabbított Arany Gergely

Jégkorong szakosztályunk mindenben megállapodott csapatunk kapusával, aki újabb két évre írt alá a Fradival.