Március elején elkezdődtek az Erste Liga négy győzelemig tartó negyeddöntőjének párharcai, aminek első két mérkőzését az FTC-Telekom férfi jégkorongcsapata a címvédő Corona Brassó otthonában játszotta. Az első találkozó bár döcögősen indult, végül 6-2-re behúztuk azt, és elvettük a Brassó pályaelőnyét, így győzelemmel térhettünk vissza a második meccsre.
Ahogyan arra számítani lehetett, kis változás történt a keretben, a továbbra is sérült Farkas Boldizsár, Valentin Razumnyak és David Booth, valamint a vasárnap kimaradt Németh Attila mellett ezúttal Turbucz Martin nem öltözött, helyére Bán Károly lépett be. Akárcsak az első meccsen, úgy most is a lett Janis Kalnins kezdett a kapuban, váltótársa pedig Arany Gergely volt.
Akárcsak a negyeddöntős párarc első meccsén, úgy a második találkozót is a hazaiak kezdték jobban, már a második percben megszerezték a vezetést Radim Valchar góljával (1-0). Nem sokkal később Racine volt szabálytalan, a mieink pedig fel is tudtak állni a speciális játékhoz. Ring passzolt a kapu előtt várakozó Mattyasovszky Gergelynek, aki egyenlített (1-1). Még nem jártunk a mérkőzés 10. percénél, amikor az első ferencvárosi kiállítás is megszületett, Heino kapott két percet. A Brassó villámgyorsan kihasználta az emberelőnyét, David Levin bombája landolt a kapunkban (2-1). A kiegészülés után egy gyors letámadást követően Jake Crespi lőtt, majd magasba emelhette a kezét a gólörömnél, azonban a játékvezetők tovább engedték a játékot. Közel két perc játék után következett egy hosszas videózás, amit követően a játékvezetők végül megadták Crespi korábbi gólját (2-2).
Érezhetően fizikálisabb játékra váltottak a felek a második harmadra, több nagyobb ütközés is volt mindkét fél részéről. A második harmad első kiállítása azonban ferencvárosi oldalon történt, Bán kapott két percet, de sikerült kivédekeznünk. Egy kapu előtti Fradi-helyzetet követően Nichol helyezkedett jól a kapu előtt, és a korcsolyájáról be is pattant a kapuba a korong, mindez azonban már a játékvezetői sípszó után történt, Dubeau viszont még szándékosnak gondolta, és igyekezett a maga módján elégtételt venni. A hazaiak kapusának megmozdulása bár véleményes volt, a játékvezetők nem ítéltek büntetést. Ezt követően még kétszer kellett emberhátrányban védekeznie a mieinknek, habár ez idő alatt is rendkívül résen kellett lennie a kék-sárgának, mert Kestilä, Brady és Molnár is közel járt egy esetleges emberhátrányos találathoz. Végül hiába a nagy csatározás, egyik csapat sem szerzett újabb gólt, és ezáltal vezetést.
A szünetről visszatérve szinte egyből összeszedett egy emberhátrányt a hazai együttes, csapatunk gyorsan felállt az előnyös játékhoz, Paavo Tyni pedig egy távol lövéssel visszaszerezte a vezetést a Fradinak (2-3). Egy sikertelen Brady akció után csapatkapitányunk és Bors akadtak össze a hazaiak kapuja mögött, Molnár sietett társa segítségére, végül Brady, Molnár, Bors és Valchar találták magukat a büntetőpadon. A kiegészülés után érezhetően nyomni kezdett a Corona Brassó, ennek pedig eredménye is lett, Sebastian Piche talált rést a védelmen (3-3). Azonban nem hagytuk annyiban az egyenlítést, két perccel később a kapu előtt várakozó Lauri Heino csapott le egy előtte pattogó korongra, és átemelt Dubeau fölött, egyenesen a hálóba (3-4). Igazi playoff-hangulat alakult ki az utolsó harmadra, amit mi sem bizonyított jobban, hogy az 55. percben ismét kiegyenlített a Brassó, Levin duplázott, ugyan kapusakadályozás miatt Fodor Szabolcs videót kért, végül megadták a találatot (4-4). Bár az utolsó kevesebb, mint két percre Welsh-t még kiültették egy kisbüntetésre, nem tudtunk újabb gólt szerezni, így a szabályok értelmében egy rendes szünetet követően öt az öt ellen folytatták a felek a mindent eldöntő gólig. A hazaiak az áthúzód emberhátrányukat kivédekezték, majd alig egy perccel később már előnyben támadhattak, a játékvezetők ugyanis Tynit ítélték szabálytalannak. Némi korongjáratás után gólra is váltották előnyüket a hazaiak, Valchar lövése jutott át végül Kalninson (5-4).
Bár szinte végig vezettünk a mérkőzés során, végül a címvédő tudta behúzni a negyeddöntős párharc második meccsét, ezzel nem csak kiegyenlítette a párharc állását, de kiharcolta azt is, hogy visszatérjünk vasárnap Brassóba. A javításra csütörtökön, hazai pályán lesz lehetőségünk 18.30-tól.
Férfi Jégkorong, Erste Liga, negyeddöntő, 2. meccs
Corona Brassó – FTC-Telekom 5-4 (2-2, 0-0, 2-2, 1-0) Hosszabbítás után
Corona Brassó: Dubeau (Tőke) – Williams, Piche, Valchar, Levin, Racine – Willets, Rokaly, Kóger, Van Wormer – Boriszenko, Bors, Szkacskov, Gajdó B., Zagidullin – Kovács, Gajdó T., Vasile, Farkas, Rudíka, Vezetőedző: Dave MacQueen
FTC-Telekom: Kalnins (Arany) – Seregély, Crespi, Heino, Brady, Keränen – Tyni, Kärmeniemi, Molnár, Kestilä, Mattyasovszky – Helgesen, Hrabal, Galajda, Ring, Tóth G. – Kárpáti, Haranghy, Nichol, Bán, Banga, Vezetőedző: Fodor Szabolcs
Gólok: Valchar (01:21, Levin, Welsh), Levin (08:21 EE, Piche, Valchar), Piche (50:17, Van Wormer, Zagidullin), Levin (55:38, Valchar, Welsh), illetve Mattyasovszky (06:36 EE, Ring, Heino), Crespi (09:00, Kestila), Tyni (41:50 EE, Ring, Heino), Heino (52:07, Brady)
Kapura lövések: (20:11, 19:11, 10:10) 49:32
Védések: (9:18, 11:19, 8:8) 28:45
Kiállítás percke: (2:2, 0:6, 8:4) 10:12
Egykori jégkorongozónk játékosként három bajnoki címet és egy Magyar Kupát nyert az FTC-vel.
Férfi jégkorongozóink vezetőedzője, Fodor Szabolcs összegezte a 2024/25-ös hokis klubszezont.
Csapatunk fiatal csatára, Mattyasovszky Gergely is ott van a jégkorongválogatott vb-re készülő első keretében.
Férfi jégkorongozóink 4-2-re kikaptak a negyeddöntő ötödik meccsén, a címvédő jutott az elődöntőbe.
Hatodik meccs, vagy vége a szezonnak - ez a kérdés férfi jégkorongozóink számára.
Férfi jégkorongozóink 6-2-re kikaptak a Corona Brassótól a második hazai negyeddöntős meccsen.
Férfi jégkorongcsapatunk 5-2-re kikapott hazai pályán a címvédő Corona Brassótól.
Férfi jégkorongozóink egy-egy győzelemmel és vereséggel a hátuk mögött folytatják az Erste Liga-negyeddöntőt.