2019. november 16.
IIHF KK: Nottingham Panthers - FTC-Telekom 2-3
Férfi hokisaink 3-2-re nyertek a Nottingham Panthers ellen Dániában, még továbbjuthatnak - TELJES MECCS!

A magyar bajnoki címet 22 év után visszahódító, Erste Liga-címvédő férfi jégkorongcsapatunk a bajnok jogán 19 év kihagyást követően tért vissza a nemzetközi porondra, a második számú európai kupasorozat, az IIHF Kontinentális Kupa második körében októberben a dél-tiroli Rittenben pedig történelmi továbbjutást ünnepelhetett. A Fradi ezúttal már a sorozat legjobb nyolc csapata között szerepel a dániai Vojensben. Fodor Szabolcs együttese péntek este a házigazda SonderjyskE csapatával csapott össze, és szenvedett remek helytállás után szoros, 3-1-es vereséget, szombaton pedig a második meccsen a brit Nottingham Panthers ellen lépett jégre.

A Fradi fantasztikus teljesítményt nyújtva nem csak helyt állt a torna másik favoritja ellen, de rendes játékidős, 3-2-es győzelmet aratott, ezzel megszerezte a klubtörténet első sikerét a Kontinentális Kupa harmadik körében! Ami pedig ennél is hihetetlenebb: vasárnap 15.00-tól az Amiens Gothiques ellen már a történelmi csodáért, a továbbjutásért lép jégre az FTC-Telekom!

A mérkőzés részletes összefoglalója ITT OLVASHATÓ EL, a teljes mérkőzés pedig itt nézhető vissza:

Férfi jégkorong, IIHF Kontinentális Kupa, 3. forduló, E csoport, 2. mérkőzés
Nottingham Panthers – FTC-Telekom 2-3 (1-1, 0-2, 1-0)
Fros Arena, Vojens, Dánia
Nottingham Panthers: Whistle (Carr) – Matheson, Desantis, Herr, Perlini, Hansen – Connelly, Fick, Bulmer, Talbot, Quist – Lepine, Tetlow, Betteridge, Malmquist, Rheault – Lachowicz, Kelsall. Vezetőedző: Tim Wallace.
FTC-Telekom: Arany (Nagy K.) – Rantanen, Tóth Gergely, Pavuk, Nagy G., Tóth A. – Kärmeniemi, Pulli, Kulmala, Switzer, Fitzgerald – Hegyi, Sarcia, Tóth Ri., Farkas, Roczanov – Tóth Re., Boros, Tóth Gergő, Jászai, Pozsár. Vezetőedző: Fodor Szabolcs.
Kapura lövések: 41:24 (13:6, 14:12, 14:6)
Védések: 21:39 (5:12, 10:14, 6:13)
Kiállítás percek: 12:6 (0:2, 12:2, 0:2)
Emberelőny kihasználás: 0% (3/0) : 0% (1/0)
Emberhátrányos védekezés: 100% (3/3) : 100% (1/1)
Gólszerzők: Perlini (08:55, Hansen), Herr (57:40, Matheson, Desantis), illetve Nagy G. (05:12, Rantanen, Tóth Gergely), Farkas (32:39, Roczanov, Sarcia), Nagy G. (33:42, Pavuk, Tóth A.)