2020. december 13.
Ismét a hajrában győztünk és a tabella élére ugrottunk
Férfi jégkorongcsapatunk nagy küzdelem után 4-3-ra ismét legyőztük a Vasast az Erste Ligában.

Hétközben csapatkapitányunk, Nagy Gergő utolsó perces találatával 3-2-re nyertünk a Vasas ellen az Erste Ligában, vasárnap pedig a Tüskecsarnok következett a párharc visszavágója.

Az első harmadban mi irányítottuk a mérkőzést, a 20 perc elteltével 22 lövés szerepelt a nevünk mellett. Igaz, a vezetést az angyalföldiek szerezték meg a kilencedik perc végén, 12:33-nál Ramus Kulmala kiegyenlített Sarcia Antonio átadásából. A gól annyira megfogta a vendégeket, hogy 45 (!) másodperc múlva ismét mehettek a kezdőkörbe, ugyanis Tóth Adrián megfordította az állást a Ferencváros javára.

A második harmad tizedik percének végén Boros Dánielt akadályozásért kiállították a játékvezetők, a Vasas pedig élt az emberelőnnyel és kiegyenlített. Három perccel később Tóth Adrián ismét betalált, a Fradi öröme viszont alig tartott 80 másodpercig, mert a Vasas újra kihasználta a védelmi megingásunkat és a játékrész végére kiegyenlített. (3-3) A harmad statisztikáját látva megint elmondható, hogy hiába uraltak a meccset - 21 kapuralövésből csak egyszer találtunk be, míg a Vasas nyolc kísérletből kétszer is gólt szerzett -, a helyzetkihasználás akadozott.

A mindent eldöntő harmadban továbbra is mezőnyfölényben hokiztunk. Jóval többször lőttünk kapura és dolgoztattuk meg Sági Mátét a kapuban, aki azonban állta a sarat. Egészen 54:33-ig, amikor Pavuk Attila átadásából Keaton Ellerby vágta a hálóba a negyedik és mint később kiderült a győztes gólt. A Vasasnak erre a gólra már nem volt válasza, így a hétközi meccshez hasonlóan ezúttal is nagy csata után értékes győzelmet szerzett az FTC-Telekom, amellyel újra a tabella élére ugrott.

FÉRFI JÉGKORONG
ERSTE LIGA, ALAPSZAKASZ
FTC-Telekom–Opten Vasas HC 4-3 (2-1, 1-2, 1-0)
Gólszerzők: Kulmala (12:33), Tóth A. 2 (13:18, 34:13), Ellerby (54:33) ill. Béres (9:30), Veshutkin (31:04), Turbucz (35:35)
Kapura lövések: (22:7, 21:8, 28:8) 71:23
Védések: (6:20, 6:20, 8:27) 20:67 / 86.96% : 94.37%
Kiállítás percek: (2:2, 0:4) 2:6
Emberelőny kihasználás: (3/0) 0.00% / (1/1) 100.00%
Emberelőnyben töltött idő: 5:57 / 1:51
Emberhátrányos védekezés: (1/1) 0.00% / (0/3) 100.00%